Foto: Začíná největší evropský autosalon. Známe novinky, které v Ženevě ukáže Škoda i další značky

Foto: Volkswagen
Ondřej Běhal
6. 3. 2017 6:33
Prvním novinářským dnem se 7. března rozběhne nejvýznamnější evropský autosalon. Na ploše ženevského výstaviště se tradičně představí obrovské množství novinek, z nichž většinu dříve nebo později uvidíme i na českých silnicích. Aktuálně.cz se podařilo s předstihem sehnat informace o některých důležitých premiérách, které najdete v galerii. Letos se však chystá i řada překvapení, která se odhalí až na místě. Aktuálně.cz tam bude mít svého zpravodaje, takže o nich bude informovat. Pokud byste se chtěli do Ženevy sami podívat, vězte, že pro veřejnost autosalon na výstavišti Palexpo otvírá ve čtvrtek 9. března od 10 h a vstup pro dospělého činí 16 švýcarských franků, tedy přibližně 400 korun.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 4 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy