Nová auta pro rok 2020. První elektrické SUV Škody, osmý Golf i levná Dacia

Jan Matoušek Jan Matoušek
1. 1. 2020 6:02
Rok 2020 bude pro automobilky plný změn - od emisních omezení až po upravenou metodiku nárazových testů. I tak ale výrobci ukážou celou řadu důležitých a zajímavých modelů. Na výběr těch největších novinek následujících měsíců se podívejte do galerie.
Foto: Výrobci

Audi A3

Audi čeká v roce 2020, podobně jako BMW a Mercedes, představení dalších elektrických modelů. Také se ale v první polovině roku ukáže nástupce důležité řady A3. Ta přijede opět s pětidveřovou karoserií, která má být prostornější než doposud, i jako sedan. Ten je úspěšný třeba v Číně nebo USA. Design se inspiruje u jiných modelů čtyř kruhů, techniku potom alespoň z části již poodhalil Volkswagen Golf. To znamená, že i A3 použije mild-hybridní jednotky (Auto Bild informuje i o mild-hybridech na základě naftových jednotek TDI), chybět by neměl ani plug-in hybrid nebo verze spalující CNG. Na opačné straně barikády budou sportovní verze S3 a RS3.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy