Z outsiderů na výsluní. Toto jsou nejprodávanější čtyřkolky na českém trhu. Octavia není jedničkou

Eva Srpová Eva Srpová
15. 5. 2018 6:47
Zatímco v celkovém žebříčku nejprodávanějších aut platí za outsidery, v přehledu čtyřkolek se rázem ocitnou na výsluní. Podívejte se na seznam modelů s pohonem všech kol, které si Češi kupují nejčastěji.
Foto: BMW

20. místo BMW X3

X3 se jinak než s pohonem všech kol neprodává, není tedy divu, že v běžném žebříčku nejprodávanějších aut v Česku je spíše na chvostu.

Za první čtyři měsíce letošního roku se prodalo 196 aut, což X3 vyneslo na dvacátou příčku. Nejlevnější verze s benzinovým dvoulitrem a výkonem 135 kW vyjde nyní na 1 249 300 Kč. Přesto se prodává o něco lépe než třeba Audi Q5. 

 

Právě se děje

před 15 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší žalobce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány.

"Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy