Statistiky německých STK: Zánovní Dacia bývá v horším stavu než jedenáctileté Porsche

Martin Přibyl Martin Přibyl
11. 11. 2019 6:03
Německá organizace TÜV Süd, která má pod patronátem tamní technické kontroly vozidel, vydala svůj letošní žebříček spolehlivosti. Tedy pořadí aut podle toho, jak často u nich technici objevují závažné závady, kvůli nimž musí majitel vozu kontrolu opakovat. Tentokrát propadl i Volkswagen. Podívejte se na výsledky.
Foto: Mercedes-Benz

Nejlepší zánovní auta do tří let: hitem je Mercedes GLC

Mezi zánovními tříletými vozy je z pochopitelných důvodů těch se závažnými závadami nejméně. Proto mezi nimi najdete také auto, které TÜV označuje za nejspolehlivější vůbec: Mercedes-Benz GLC. Prémiové SUV z čela žebříčku sesadilo dlouhodobě nejlepší Porsche 911. To se dělí o druhé místo se sportovním Mercedesem SLC/SLK. Německou nadvládu narušuje jen Mazda CX-3 na šestém až sedmém místě. Ostatně Japonci dokážou německým značkám na čele žebříčku konkurovat jako jediní. Uvidíte dále.

Typ Procentuální zastoupení vadných vozů
1. Mercedes-Benz GLC 2,17 %
2.-3. Mercedes-Benz SLC/SLK 2,2 %
2.-3. Porsche 911 2,2 %
4.  Mercedes-Benz třídy B 2,4 %
5. Mercedes-Benz třídy A 2,5 %
6.-7. Mazda CX-3 2,7 %
6.-7. Mercedes-Benz třídy C 2,7 %
8. Audi Q5 2,8 %
9.-10. Audi Q3 2,9 %
9.-10. Mercedes-Benz třídy E kupé 2,9 %
11. Audi A1 3,1 %
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 54 minutami

Autobus srazil v Ratiboři na Vsetínsku chodce, muž střet nepřežil

Linkový autobus srazil v pátek večer v Ratiboři na Vsetínsku chodce. Sedmačtyřicetiletý muž střet nepřežil. Okolnosti nehody zjišťují kriminalisté a dopravní policisté, sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragická nehoda se stala po 18:00. "Zemřel při ní sedmačtyřicetiletý muž. Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin vstoupil bezprostředně do jízdní dráhy linkového autobusu, který jel ve směru od Hošťálkové. Třicetiletý řidič autobusu, i přes veškerou snahu, již nedokázal střetu zabránit," uvedla mluvčí.

Chodec podle ní při nehodě utrpěl závažná zranění. "Na místo jako první dorazili policisté z Jablůnky, kteří společně se svědky události prováděli do příjezdu záchranářů resuscitaci. Muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče autobusu jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní," uvedla Kyšnerová.

Přesné okolnosti tragické nehody podle ní nadále zjišťují vsetínští kriminalisté společně s dopravními policisty. "Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na komunikaci částečně omezen a doprava byla řízena kyvadlově," doplnila mluvčí.

Podle dostupných údajů je chodec dvacátou obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok zemřelo na silnicích v regionu při nehodách 23 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy