Mini JCW se vznáší nad vítkovickými pecemi. Stalo se tak jednou z hvězd ostravského festivalu

Eva Srpová Eva Srpová
18. 7. 2018 13:14
Začal oceňovaný festival Colours of Ostrava, který se už tradičně koná v nádherném industriálním prostředí bývalých Vítkovických železáren. Pozornost na sebe poutají nejen výjimečné hudební hvězdy, ale také ostře červené Mini John Cooper Works, které se pomocí jeřábu se stometrovým ramenem vyneslo na téměř 70 metrů vysokou plošinu věže Bolt Tower.
Foto: Mini CarTec Ostrava

Festival Colours of Ostrava se koná od roku 2002, v roce 2012 poprvé ve výjimečném prostředí bývalých železáren, dolů a hutí ve Vítkovicích. A protože jedním z partnerů mezinárodně uznávané hudební akce je také české zastoupení Mini, automobilka se tu rozhodla vystavit jeden svůj model. A to dost originálně.

Auto vystoupalo téměř 70 metrů nad zem a zaparkovalo na Bolt Tower.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy