Jak se jezdí v Brazílii? Pozor, ať nesrazíte mravenečníka nebo pásovce

Pozor na mravenečníka!
Rio de Janeiro je pro řidiče snadno zapamatovatelné město. Rozkládá se totiž podél pobřeží. Značení je dobré, jen si občas musíte dát pozor na různé nadjezdy a podjezdy, které vás mohou zavést úplně jinam, než jste původně chtěli. Na obrázku Laguna focená od Ježíše. Celou ji pohodlně objedete.
Zapomeňte na Copacabanu. Jednou z nejmalebnějších částí Ria je kopec Santa Teresa. Zdobí ji dobové tramvaje, které jsou dnes už jen pro turisty. Parkování je zdarma všude.
Santa Teresa sice sousedí s favelami, ale jde o luxusní místo k žití.
V Brazílii najdete na ulicích zajímavé modely. Tohle je Volkswagen Brasilia, který vznikl na oslavu hlavního města země.
Foto: Jan Markovič
Jan Markovič Jan Markovič
24. 12. 2017 11:55
Líný lenochod pravděpodobně dvouproudovou silnici nepřejde, ale hbitý mravenečník by za termitišti klidně utíkat mohl. Ujeli jsme po brazilských silnicích přes 3000 kilometrů. Jaké to je?
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nehoda devíti aut na náledí uzavřela dálnici D4 ve směru na Strakonice

Při nehodě na dálnici D4 poblíž Kytína v sobotu ráno havarovalo celkem devět aut, sedm ve směru na Strakonice a dvě v opačném směru. Dálnice je uzavřená. Nikdo se vážně nezranil, uvedli policejní mluvčí Pavel Truxa a mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Auta havarovala v úseku mezi Kytínem a Voznicí na pomezí okresů Praha-západ a Příbram. Podle informačního webu Ředitelství silnic a dálnic bylo na vozovce náledí. Záchranná služba ošetřila tři zraněné. "Měli zranění lehčího charakteru, po nezbytné péči na místě byli převezeni do příbramské nemocnice," uvedla Effenbergerová.

Ve směru na Prahu se vytvořily na dálnici kolony, podle předběžných informací potrvá uzavírka dálnice minimálně do 9:00.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Australská znakařka McKeownová překonala světový rekord

Devatenáctiletá australská plavkyně Kaylee McKeownová překonala na národním šampionátu v krátkém bazénu světový rekord. Znakařskou dvoustovku zvládla za 1:58,94 a předchozí maximum maďarské hvězdy Katinky Hosszúové z roku 2014 vylepšila o 29 setin sekundy.

Australští plavci přitom kvůli koronavirové pandemii soutěží o tituly na dálku. Simultánně se závodí v Brisbane, Sydney, Melbourne, Perthu a Hobartu.

"V krátkém bazénu moc často neplaveme, takže mě rekord hodně překvapil," citovala agentura Reuters McKeownovou, čtyřnásobnou medailistku z předloňské olympiády mládeže. Mezi dospělými už na MS vybojovala tři stříbra, nyní se zařadila i mezi favoritky odložených olympijských her v Tokiu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy