Jak se vyznat v inzerátech na auto? Že je lepší dát ruce pryč, občas poznáte hned

Jak se vyznat v inzerátech na auto? Že je lepší dát ruce pryč, občas poznáte hned
Nefixujte se na cenu, nejlevnější neznamená nejvýhodnější a platí to hned z několika důvodů. S výjimkou občasných pro kupujícího šťastných případů, kdy se v inzerci objeví auto za relativně nízkou cenu, aby se ho stávající majitel co nejrychleji zbavil, tento postup téměř nikdy nevede k úspěchu.
Nízká cena obecně napovídá, že si prodávající je vědom nějakého problému. Například opravy po vážné nehodě, která by jinak všechny vedla k tvrdému smlouvání. Nebo nutnosti budoucích drahých oprav, které u ojetého auta jen těžko přenesete na původního majitele – zvlášť když jsou pro daný typ auta tyto závady typické.
A veřejným tajemstvím je, že některé bazary inzerují výhodné nabídky aut, která už nejsou k dispozici, v horším případě s danými parametry nikdy neexistovala. Je to na hraně nekalých praktik, ale nikdo, inzertní servery nevyjímaje, proti tomu nedokáže efektivně zakročit. Rozlišit zlý záměr od obyčejné nepozornosti zkrátka prokazatelně nelze.
Ještě horší variantou jsou nápadně výhodné nabídky, které vedou k bizarní komunikaci. Prodávající je hodně pracovně vytížený, auto se nachází někde jinde, kde nemá využití – stačí poslat vratnou zálohu a přepravní společnost ho doveze. Od celé transakce pak má jít odstoupit. Vezměte jed na to, že nic z toho, co jste poslali předem, nejspíš neuvidíte.
Foto: Shutterstock
Lukáš Vaverka
22. 4. 2021 6:03
Sháníte ojetinu? Vedle kontaktů mezi známými se nejlepším zdrojem nabídek ojetých aut už dávno stal internet, respektive inzertní servery. Samotný inzerát přitom dokáže hodně napovědět a přispět k úvodní filtraci nabídek.

Když v nabídce ojetých aut hledáte něco specifického, je to poměrně jednoduché. Odpovídajících nabídek existuje pár a často je celý proces hledání náročný spíš na trpělivost než pozornost a schopnost protřídit spousty dostupných možností. Naopak u rozšířených typů aut, ať už jde o Octavii, nebo nějaké BMW, je těžké se v desítkách zdánlivě podobných nabídek zorientovat. Jak snadno, i když bez záruky, poznat inzerát na dobré auto? Radíme v galerii článku.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Pohár bude bez fanoušků, vstupenky si rozdělí partneři

Fotbalová asociace České republiky nebude moci kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením poskytnout finalistům domácího poháru vstupenky pro volný prodej fanouškům. Povolená kapacita 10 procent diváků na stadionu je pro zápas mezi Plzní a Slavií vyhrazena dlouhodobým partnerům. Uvedli to představitelé soutěže na twitteru.

"Aktuální epidemiologická výjimka stanovuje maximální možnou hranici naplnění stadionu na deset procent celkové kapacity. Ta je určena pouze dlouhodobým partnerům a z tohoto důvodu nemůže momentálně FAČR zahájit prodej vstupenek na finálový zápas," uvedli zástupci soutěže.

"Vzhledem k aktuálním opatřením neobdrží klub od FAČR žádnou volnou kapacitu vstupenek, které by mohly být nabídnuty do volného prodeje pro fanoušky," informoval na svých stránkách i plzeňský klub.

Finálový duel, v němž mohou slávisté završit double, se uskuteční v plzeňské Doosan Aréně 20. května od 17:00.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Milion chvilek svolal na příští čtvrtek demonstraci, bude požadovat demisi Benešové

Spolek Milion chvilek pro demokracii v reakci na odstoupení nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který naznačil, že čelil tlaku ministryně spravedlnosti Marie Benešové, svolal na příští čtvrtek demonstraci, na níž bude požadovat demisi ministryně. Konat se bude 20. května od 18:30 na Václavském náměstí.

"Nátlak Marie Benešové na Pavla Zemana je naprosto nepřijatelný. Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se chýlí ke konci a hradní kauzy probublávají. Tahle vláda nesmí rozhodovat o dalším nejvyšším státním zástupci," řekl k okolnostem pro pořádání demonstrace předseda Milionu chvilek Benjamin Roll. 

"Požadujeme demisi Marie Benešové. A požadujeme, aby vláda s trestně stíhaným premiérem nevybírala nového státního zástupce," dodal.

Spolek kvůli tomu zrušil původně plánované pondělní setkání "100 let stačilo!" k příležitosti 100 let od založení komunistické strany, kde plánoval předčítat jména obětí komunistického režimu před sídlem KSČM.

Zdroj: Domácí
Další zprávy