Jak se vyznat v inzerátech na auto? Že je lepší dát ruce pryč, občas poznáte hned

Jak se vyznat v inzerátech na auto? Že je lepší dát ruce pryč, občas poznáte hned
Nefixujte se na cenu, nejlevnější neznamená nejvýhodnější a platí to hned z několika důvodů. S výjimkou občasných pro kupujícího šťastných případů, kdy se v inzerci objeví auto za relativně nízkou cenu, aby se ho stávající majitel co nejrychleji zbavil, tento postup téměř nikdy nevede k úspěchu.
Nízká cena obecně napovídá, že si prodávající je vědom nějakého problému. Například opravy po vážné nehodě, která by jinak všechny vedla k tvrdému smlouvání. Nebo nutnosti budoucích drahých oprav, které u ojetého auta jen těžko přenesete na původního majitele – zvlášť když jsou pro daný typ auta tyto závady typické.
A veřejným tajemstvím je, že některé bazary inzerují výhodné nabídky aut, která už nejsou k dispozici, v horším případě s danými parametry nikdy neexistovala. Je to na hraně nekalých praktik, ale nikdo, inzertní servery nevyjímaje, proti tomu nedokáže efektivně zakročit. Rozlišit zlý záměr od obyčejné nepozornosti zkrátka prokazatelně nelze.
Ještě horší variantou jsou nápadně výhodné nabídky, které vedou k bizarní komunikaci. Prodávající je hodně pracovně vytížený, auto se nachází někde jinde, kde nemá využití – stačí poslat vratnou zálohu a přepravní společnost ho doveze. Od celé transakce pak má jít odstoupit. Vezměte jed na to, že nic z toho, co jste poslali předem, nejspíš neuvidíte.
Foto: Shutterstock
Lukáš Vaverka
22. 4. 2021 6:03
Sháníte ojetinu? Vedle kontaktů mezi známými se nejlepším zdrojem nabídek ojetých aut už dávno stal internet, respektive inzertní servery. Samotný inzerát přitom dokáže hodně napovědět a přispět k úvodní filtraci nabídek.

Když v nabídce ojetých aut hledáte něco specifického, je to poměrně jednoduché. Odpovídajících nabídek existuje pár a často je celý proces hledání náročný spíš na trpělivost než pozornost a schopnost protřídit spousty dostupných možností. Naopak u rozšířených typů aut, ať už jde o Octavii, nebo nějaké BMW, je těžké se v desítkách zdánlivě podobných nabídek zorientovat. Jak snadno, i když bez záruky, poznat inzerát na dobré auto? Radíme v galerii článku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Prezident Zeman se příští týden sejde s Čaputovou ve Vysokých Tatrách

Český prezident Miloš Zeman se příští úterý při své rozlučkové návštěvě Slovenska sejde ve Vysokých Tatrách se slovenskou kolegyní Zuzanou Čaputovu, informovala ČTK kancelář slovenské prezidentky. Zemanovi v březnu skončí druhý pětiletý prezidentský mandát; v čele státu ho vystřídá Petr Pavel, který v rozhodujícím kole přímé volby minulý týden porazil expremiéra Andreje Babiše.

Vrcholní politici Česka i Slovenska v minulosti založili tradici, že jejich první a poslední zahraniční cesta ve funkci vede do druhé ze zemí bývalého Československa. Podle informací ČTK by Zeman měl na Slovensko přicestovat už v pondělí a návštěvu země pak ukončit ve středu, kromě Čaputové by se měl sejít také s dalšími současnými a bývalými slovenskými politiky.

Zeman bude s Čaputovou jednat v hotelu ve známé turistické lokalitě Štrbské Pleso. Zeman tam zavítal už v roce 2018 na své první zahraniční cestě ve druhém prezidentském mandátu. Slovenským prezidentem byl tehdy Andrej Kiska.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 21 minutami

Počet obětí pondělního atentátu na mešitu v Pákistánu vzrostl až na 100 lidí

Počet obětí pondělního útoku na mešitu v pákistánském Péšávaru vzrostl na 100. Vyplývá to z aktualizované bilance agentur AP a Reuters, které se odvolávají na pákistánské policejní a nemocniční zdroje. Zranění utrpělo podle různých zdrojů 150 až 255 lidí. Desítky z nich jsou v nemocnici, někteří v kritickém stavu. Většina obětí jsou zřejmě policisté.

"Do nemocnice Lady Reading Hospital byla doposud přepravena stovka těl," uvedl mluvčí největší nemocnice ve městě Muhammad Asim v prohlášení.

Podle mluvčího místní policie Muhammada Idžáze Chána byl útok spáchán jako odveta za policejní operace namířené proti ozbrojeným islamistickým skupinám. "Jsme v tomto boji v první linii, a to je důvod, proč jsme se stali cílem," řekl AFP Chán. "Cílem bylo nás demoralizovat," dodal.

V okamžiku, kdy útočník odpálil sebevražednou vestu, se v mešitě modlilo téměř 400 věřících. Mešita leží v rozlehlém komplexu, který rovněž slouží jako ústředí policie a protiteroristických jednotek. Není jasné, jak se útočníkovi podařilo do přísně střeženého areálu dostat. Výbuch patří mezi nejkrvavější útoky na pákistánské bezpečnostní složky za poslední roky.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

V EU bylo v letech 2021 a 2022 kvůli ptačí chřipce utraceno 50 milionů kusů drůbeže

V Evropské unii bylo kvůli ptačí chřipce v posledních dvou letech utraceno zhruba 50 milionů kusů drůbeže. Nákaza se potvrdila ve 3000 ohniscích. Novinářům to dnes řekl ředitel sekce veterinární Státní veterinární správy (SVS) Petr Šatrán. V komerčním chovu v Česku se nákaza naposledy objevila v Lánech na Kladensku, kde bylo usmrceno 9300 kachen. Největší ohnisko se potvrdilo loni na Tachovsku, kde nákaza zasáhla velkochov nosnic se 750.000 kusy drůbeže.

V ČR se loni potvrdilo 20 ohnisek nákazy. "Roky 2021 a 2022 byly z epidemického hlediska nejzávažnější," řekl Šatrán.

Podle Českomoravské drůbežářské unie se v ČR chová zhruba pět milionů kusů nosnic, likvidace chovu na Tachovsku tak znamenala úbytek zhruba 15 procent.

Šatrán poznamenal, že na úrovni EU se diskutovalo o vakcinaci proti ptačí chřipce. "V současné době jsou vakcíny na území EU registrovány a bylo přijato nařízení, které vakcinaci umožňuje v určitých případech," uvedl. Poukázal ale na to, že není přesně stanoveno, jak by se měla nákaza v případě vakcinace sledovat. Upozornil na to, že plošná vakcinace by výrazně omezila obchod se zvířaty a živočišnými produkty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy