Hodně místa za málo peněz? Tipem na ojetinu může být dodávka jako Citroën Berlingo

Martin Frei Jakub Zuzánek Martin Frei, Jakub Zuzánek
9. 4. 2021 6:01
Ceny ojetin stoupají, v Čechách nejvíc zdražují auta velká, prostoná a praktická. Únikem by mohla být osobní verze dodávky. Citroën Berlingo a Peugeot Partner patří k nejlevnějším a po praktické stránce jim téměř není co vytkonut. Účelový charakter ovšem nezapřou, raději se s nimi předem důkladně projeďte.
Auto Report bazar - Citroën Berlingo | Video: Martin Frei, Jakub Zuzánek

Není ovšem dodávka jako dodávka. Podobně řešený Volkswagen Caddy a Ford Connect vyjdou podstatně dráž. V řadě detailů lepší Renault Kangoo se zase obtížně shání, nových se u nás prodalo málo. I proto jsme do dnešního testu zvolili Citroën Berlingo z AAA Auto.

Uspořádání interiéru je variabilní a karoserie široká, takže vzadu můžou opravdu sedět tři osoby, případně zde upoutáte dětské sedačky vedle sebe. Pozor ovšem na to, že dodávky mívají několik variant délky. A krátké Berlingo, které v bazarech potkáte nejčastěji, má kufr sice vysoký, ale krátký. Proto se na konci vrací stejná otázka jako na začátku - opravdu by nestačil obyčejný kombík?

 

Právě se děje

před 14 minutami

Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur za slabou ochranu osobních údajů

Americký internetový prodejce Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur (19 miliard korun) za předávání osobních údajů v rozporu s pravidly pro jejich ochranu, známými pod zkratkou GDPR. Společnost to uvedla v podrobné zprávě o hospodaření, kterou veřejně obchodované firmy ve Spojených státech musejí povinně předkládat Komisi pro cenné papíry (SEC).

Lucemburský úřad pro ochranu osobních údajů CNPD uložil pokutu firmě Amazon Europe Core v rozhodnutí ze dne 16. července. O hrozící pokutě v červnu s odvoláním na zdroje obeznámené se situací informoval americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Ten ale uváděl, že částka bude činit zhruba polovinu, konkrétně přes 425 milionů dolarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy