Tip na ojetinu: Ford Mondeo je stárnoucí, ale stále zlatý střed s mnoha plusy

Jen málokdy se nad jedním autem sejde tolik šťastných hvězd. Minulá generace Fordu Mondeo nabízí víc místa i pohodlí než tehdejší Škoda Superb, je vzorně spolehlivá a přitom ji pořídíte levněji než Volkswagen Passat. Za žádnou z těchto vlastností nečíhá žádné "ale", stačí vybrat správný motor a budete spokojeni. Jedinou pihou na kráse začíná být stáří, na poslední zachovalá auta je čas právě teď.
Auto Report bazar - Ford Mondeo | Video: Jakub Zuzánek, Martin Frei

Zatímco tříletý kočár střední třídy většinou stojí přes 400 000 Kč, v pátém roce se křivka začne lámat. Právě tam se dnes ocitá minulá generace Mondea, jejíž ceny navíc tlačí dolů ojetiny současného modelu.

Za prověrkou polehlivost jsme se vydali do autocentra AAA Auto, kde Fordu opravdu důvěřují - k testu nám zapůjčili dvanáctiletý vůz s více než 230 000 najetými kilometry. Mondeo se ukázalo v nejlepším světle, ani po takové kariéře nám nepřichystalo žádnou zradu.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Ministři zahraničí zemí EU vyzvali k zastavení bojů mezi Izraelem a Palestinci. Společné prohlášení kritické k Izraeli však nepodpořilo Maďarsko

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražská burza v úterý uzavřela nejvýš od léta 2011

Pražská burza je nejsilnější za posledních téměř deset let. Index PX dnes uzavřel na 1143,3 bodu, což je jeho nejvyšší závěrečná hodnota od 3. srpna 2011. Vzhůru mu pomohly především akcie bank a energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z údajů na webu burzy.

Ze 13 hlavních titulů, které ovlivňují hodnotu indexu PX, dnes šest uzavřelo obchodování se ziskem. Nejvýrazněji zdražily akcie banky Moneta, o téměř 2,5 procenta. Dařilo se také cenným papírům bankovní skupiny Erste a Komerční banky.

Mimo finanční sektor si nejvýrazněji polepšily akcie ČEZ. Jejich cena stoupla o 1,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy