Tip na ojetinu: Ford Mondeo je stárnoucí, ale stále zlatý střed s mnoha plusy

Martin Frei Martin Frei
16. 2. 2021 14:38
Jen málokdy se nad jedním autem sejde tolik šťastných hvězd. Minulá generace Fordu Mondeo nabízí víc místa i pohodlí než tehdejší Škoda Superb, je vzorně spolehlivá a přitom ji pořídíte levněji než Volkswagen Passat. Za žádnou z těchto vlastností nečíhá žádné "ale", stačí vybrat správný motor a budete spokojeni. Jedinou pihou na kráse začíná být stáří, na poslední zachovalá auta je čas právě teď.
Auto Report bazar - Ford Mondeo | Video: Jakub Zuzánek, Martin Frei
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy