Foto: Od Felicie Golden Prague po Vision E. Připomeňte si novodobé koncepty Škoda

Foto: Škoda Auto
Jan Matoušek Jan Matoušek
8. 7. 2017 10:53
Koncepčních automobilů vyrobila Škoda po přechodu do koncernu Volkswagen až překvapivě mnoho. Některé vozy se přímo objevily v sériové výrobě, případně alespoň inspirovaly produkční automobily. V následující galerii najdete koncepty od Felicie Golden Prague z roku 1998 až po letošní elektrické SUV Vision E. Nechybí ani podle mnohých nejhezčí novodobé Škodovky - Tudor a Joyster. V galerii naopak nenajdete studentské speciály, kterým jsme se věnovali v samostatném článku, ani koncepty na základech automobilů Škoda, avšak ne přímo z Mladé Boleslavi.

Přehled všech nových automobilů Škoda na českém trhu najdete tady. Na studentské koncepty mladoboleslavské automobilky se můžete podívat zde.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Český řidič kamionu půjde za riskantní jízdu do vězení, rozhodl soud v Německu

Český řidič kamionu, jenž riskantně předjížděl v Bavorsku a ohrozil autobus v protisměru, půjde na 2 roky a 3 měsíce do vězení, rozhodl německý soud.

před 10 minutami

Florbalistkám stojí v cestě do semifinále MS opět Posko

Opět v roli jednoznačných favoritek se postaví české florbalistky ve čtvrtfinále mistrovství světa v Neuchatelu proti Polkám. Narazí na ně v této fázi už počtvrté za sebou a vyhrály všech sedm dosavadních vzájemných zápasů při skóre 57:13. Duel začne v pátek v 16:00 v přímém přenosu ČT Sport. Vítěz se v sobotu utká o finále s lepším ze souboje mezi Švýcarskem a Lotyšskem.

Naposledy se český tým utkal s Polskem v únoru na kvalifikaci MS v Gdaňsku a vyhrál 5:2. Na šampionátu v roce 2017 v Bratislavě zvítězil 10:4. V české extralize v současné době působí z polského výběru útočnice Dominika Buczeková a Zuzana Krzywaková ve Vítkovicích.

"Budou hrát agresivní hru, mají šikovné holky i se zkušenostmi z naší ligy, co umí rozhodovat zápasy i u nás. Ale my musíme hrát naši hru a udávat tempo," řekla útočnice Adéla Bočanová, která byla i u minulých třech soubojů s Polskem ve čtvrtfinále.

Polky, které skončily na minulém MS sedmé, letos prohrály v základní skupině s Finskem 3:14, zdolaly Německo 4:1 a podlehly Švýcarsku 0:11.

Další zprávy