Foto: Studenti postavili elektrickou buginu Škoda Element. Připomeňte si i jejich další speciály

Studenti Středního odborného učiliště Škoda Auto postavili koncept buginy Element.
Projekt začal na podzim roku 2016 prvními výkresy, v lednu 2017 se učni od stolu přesunuli do dílny. Citigo v jejich rukách přišlo o střechu, kompletně přepracovány byly boky vozu a zavazadlový prostor byl uzavřen víkem. Pro potřeby přestavby byly také vyrobeny specifické díly karosérie.
Kompletně přepracován byl také interiér vozu, který barevně ladí s odstínem karosérie. K dispozici jsou pouze dvě přední sedadla. V útrobách Škody Element pracuje elektromotor s výkonem 60 kW, který pohání také Volkswagen e-up!.
Učni nový speciál věnovali studentovi Petru Stanislavovi, který se podílel v roce 2015 na stavbě pickupu FUNstar. Po loňské nehodě na motocyklu je však odkázán na invalidní vozík.
Prvním učňovským speciálem byla v roce 2014 Škoda Citijet. Dvoumístný sportovní kabriolet postavilo 16 studentů, kteří dostali k přestavbě model Citigo.
Foto: Škoda Auto
Jan Matoušek Jan Matoušek
19. 6. 2017 19:00
Již počtvrté se studenti devíti oborů Středního odborného učiliště Škoda Auto pustili do stavby vlastního automobilového speciálu. Po kabrioletu Citijet, pickupu FUNstar a kupé Atero postavili elektrickou buginu Element. Ta stojí na základech Škody Citigo, v útrobách má však elektromotor. Stavba vozu zabrala asi 1500 hodin.

Přehled všech nových automobilů Škoda na českém trhu najdete pod tímto odkazem.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy