Foto: Studenti postavili elektrickou buginu Škoda Element. Připomeňte si i jejich další speciály

Studenti Středního odborného učiliště Škoda Auto postavili koncept buginy Element.
Projekt začal na podzim roku 2016 prvními výkresy, v lednu 2017 se učni od stolu přesunuli do dílny. Citigo v jejich rukách přišlo o střechu, kompletně přepracovány byly boky vozu a zavazadlový prostor byl uzavřen víkem. Pro potřeby přestavby byly také vyrobeny specifické díly karosérie.
Kompletně přepracován byl také interiér vozu, který barevně ladí s odstínem karosérie. K dispozici jsou pouze dvě přední sedadla. V útrobách Škody Element pracuje elektromotor s výkonem 60 kW, který pohání také Volkswagen e-up!.
Učni nový speciál věnovali studentovi Petru Stanislavovi, který se podílel v roce 2015 na stavbě pickupu FUNstar. Po loňské nehodě na motocyklu je však odkázán na invalidní vozík.
Prvním učňovským speciálem byla v roce 2014 Škoda Citijet. Dvoumístný sportovní kabriolet postavilo 16 studentů, kteří dostali k přestavbě model Citigo.
Foto: Škoda Auto
Jan Matoušek Jan Matoušek
19. 6. 2017 19:00
Již počtvrté se studenti devíti oborů Středního odborného učiliště Škoda Auto pustili do stavby vlastního automobilového speciálu. Po kabrioletu Citijet, pickupu FUNstar a kupé Atero postavili elektrickou buginu Element. Ta stojí na základech Škody Citigo, v útrobách má však elektromotor. Stavba vozu zabrala asi 1500 hodin.

Přehled všech nových automobilů Škoda na českém trhu najdete pod tímto odkazem.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy