Foto: Studenti postavili elektrickou buginu Škoda Element. Připomeňte si i jejich další speciály

Studenti Středního odborného učiliště Škoda Auto postavili koncept buginy Element.
Projekt začal na podzim roku 2016 prvními výkresy, v lednu 2017 se učni od stolu přesunuli do dílny. Citigo v jejich rukách přišlo o střechu, kompletně přepracovány byly boky vozu a zavazadlový prostor byl uzavřen víkem. Pro potřeby přestavby byly také vyrobeny specifické díly karosérie.
Kompletně přepracován byl také interiér vozu, který barevně ladí s odstínem karosérie. K dispozici jsou pouze dvě přední sedadla. V útrobách Škody Element pracuje elektromotor s výkonem 60 kW, který pohání také Volkswagen e-up!.
Učni nový speciál věnovali studentovi Petru Stanislavovi, který se podílel v roce 2015 na stavbě pickupu FUNstar. Po loňské nehodě na motocyklu je však odkázán na invalidní vozík.
Prvním učňovským speciálem byla v roce 2014 Škoda Citijet. Dvoumístný sportovní kabriolet postavilo 16 studentů, kteří dostali k přestavbě model Citigo.
Foto: Škoda Auto
Jan Matoušek Jan Matoušek
19. 6. 2017 19:00
Již počtvrté se studenti devíti oborů Středního odborného učiliště Škoda Auto pustili do stavby vlastního automobilového speciálu. Po kabrioletu Citijet, pickupu FUNstar a kupé Atero postavili elektrickou buginu Element. Ta stojí na základech Škody Citigo, v útrobách má však elektromotor. Stavba vozu zabrala asi 1500 hodin.

Přehled všech nových automobilů Škoda na českém trhu najdete pod tímto odkazem.

 

Právě se děje

před 6 minutami

V americké věznici zemřel v 82 letech finančník Bernie Madoff, autor největšího finančního podvodu v historii USA

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Senátní komise podpořila změny pravidel voleb do sněmovny

Senátní ústavní komise podpořila doplnění pravidel pro volby do sněmovny, které si vyžádal zásah Ústavního soudu. Předseda komise Zdeněk Hraba (STAN) označil novelu za kompromisní. Část senátorů by ale do předlohy ráda vložila korespondenční formu hlasování pro Čechy žijící v zahraničí. Horní komora bude o volební novele rozhodovat koncem dubna.

"Nová volební úprava není dokonalá, ale pořád je lepší než to, co jsme tu měli a co bylo označeno Ústavním soudem za protiústavní," uvedl Hraba. Podotkl, že novela zmírňuje nerovnosti mezi stranami s vyšším a nižším ziskem hlasů voličů. "Vnímám to jako kompromis vyjednaný napříč politickým spektrem," dodal Hraba. Také předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) označil sněmovní verzi novely za úspěch a výsledek dohod mezi sněmovnou a Senátem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nejvyšší soud potvrdil 30 let vězení za dvojnásobnou vraždu v Břeclavi

Nejvyšší soud potvrdil třicetiletý trest vězení pro , jenž se podle pravomocného verdiktu dopustil dvojnásobné vraždy v Břeclavi. Rozhodnutí padlo bez veřejného jednání. Dovolání bylo odmítnuto, řekla bez dalších podrobností Miroslava Klusová, mluvčí Krajského soudu v Brně, který se případem zabýval jako první instance.

Štaubert podle pravomocného verdiktu vraždil v rodinném domě v Břeclavi předloni v noci na 6. srpna, když přišel do domu krást. S oběťmi, devětaosmdesátiletým mužem a čtyřiačtyřicetiletou ženou, se krátce před tím znal. Senior se vzbudil, Štaubert na něj vzápětí zaútočil. Zasadil mu desítky bodných a sečných ran, stejně jako později ženě, která v domě také žila. Štaubert se nejspíš bál, že ho pozná. Oběti zemřely na místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy