Jedete-li na hokej, zbystřete. Tipy k parkování, dojmy z místa i šílené masky obrazem

Jedete-li na hokej, zbystřete. Tipy k parkování, dojmy z místa i šílené masky obrazem
Mistrovství světa v ledním hokeji už začalo a my vám přinášíme obrazové tipy, zkušenosti a atmosféru z hlavního města Slovenska, kde se mezinárodní šampionát odehrává.
Bude se hodit zejména těm, kteří míří na Slovensko autem. Nejrychlejší cesta do Bratislavy je po dálnicích, na Slovensku lze koupit známku elektronicky a omezení rychlosti je zde stejné jako u nás.
Český tým hraje svá utkání právě v Bratislavě, která má v dopravní špičce problémy stejné jako Praha. Čili zácpy a špatné parkování, tím horší v době mistrovství.
Fanoušky proto zajímají tyto poměrně nenápadné značky. Ukazují směr k záchytným parkovištím nacházejícím se na krajích města.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
12. 5. 2019 6:28
Chystáte se do Bratislavy na mistrovství světa v hokeji autem? Máme pro vás několik rad a zkušeností, které by se vám na cestě a na místě mohly hodit. Například jsme vyzkoušeli slibovaná záchytná parkoviště a podívali se i na parkování v blízkosti stadionu. Pro vás ostatní máme alespoň chutnou dávku toho, jak to v hlavním městě Slovenska během mezinárodního hokeje vypadá.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polské vládní strany se dohodly a zažehnaly předčasné volby

Tři strany polské koaliční vlády podepsaly dnes novou koaliční smlouvu, a prozatím tak překonaly krizi, kvůli níž se hovořilo i o předčasných volbách. Smlouva podle předsedy hlavní strany Právo a spravedlnost Jaroslawa Kaczyńského zaručí fungování vlády na další tři roky až do příštích řádných voleb. Bližší informace o podobě smlouvy nejsou známy. Dohodu kromě Kaczyńského podepsal konzervativní ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro, šéf strany Solidární Polsko, a Jaroslaw Gowin, který stojí v čele umírněně konzervativního uskupení Dohoda. 

před 2 hodinami

Na poštu v pražské Krči přišel muž s granátem, pracovnice mu ve strachu dala několik tisíc korun

S granátem přišel loupit na poštu v pražské Krči v pátek dopoledne neznámý muž. Když mu pracovnice na přepážce vydala několik tisíc korun, odešel. Policisté po něm nyní pátrají a prosí o pomoc s hledáním lupiče i veřejnost. Na policejním webu to v sobotu oznámil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Pachatel přišel na poštu v ulici Na Strži v pátek před 10:00. Vzal si pořadové číslo a počkal, až na něj přijde řada. Ženě na přepážce pak předložil text s výhrůžkou a žádostí o vydání peněz. "Zároveň poštovní pracovnici ukázal granát, který držel v ruce, a naznačoval jeho odjištění. Žena mu ve strachu o život vydala několik tisíc korun a muž z místa odešel," popsal situaci Daněk.

Policisté na webu zveřejnili záznamy z kamer na poště, které lupiče zachytily. Muž měl na hlavě čepici a na obličeji roušku, ale policisté přesto doufají, že by někdo mohl lupiče identifikovat.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Salač letos zajel nejlepší kvalifikaci, v Barceloně byl sedmý

Filip Salač odstartuje do nedělní Velké ceny Katalánska silničních motocyklů ze sedmého místa, v Barceloně zajel nejlepší kvalifikační výsledek v sezoně. Rychlé závěrečné kolo vyneslo českému jezdci posun do třetí startovní řady závodu třídy Moto3, dosud bylo jeho letošním maximem desáté místo v kvalifikaci Grand Prix San Marina.

Nejrychlejším jezdcem Moto3 byl Ital Tony Arbolino, do první řady se vedle něho postaví Španěl Raúl Fernández a Gabriel Rodrigo z Argentiny. Salač, jenž je v průběžném pořadí šampionátu až dvacátý, ztratil na vítěze kvalifikace 942 tisícin sekundy.

Další zprávy