Benzinové motory bez turba čeká polosmrt. Přehled, v jakých modelech je ještě koupíte

Jan Matoušek Jan Matoušek
18. 9. 2018 6:01
Příchod normy Euro 6c, i následné 6d-Temp, a s ní nového měření spotřeby a emisí pořádně provětral nabídku jednotlivých automobilek. Mezi oběťmi jsou nejen celé modelové řady, ale v mnoha případech i benzinové motory bez přeplňování. Úprava agregátů tak, aby splnily novou normu je, především u jednotek s přímým vstřikováním, které potřebují ještě filtr pevných částic, nákladná a automobilkám se nevyplatí. Přesto se i na českém trhu najde dost aut, která jsou i s atmosférickými motory stále dostupná. Podívejte se, která to jsou.

Na přehled aut s nepřeplňovaným benzinovým motorem a cenou do 300 tisíc korun se podívejte zde.

Citroën & Peugeot

Francouzská část koncernu PSA má kromě prcků z Kolína v nabídce už jen dva atmosférické benzinové motory. Rozšířenější je tříválec 1.2 PureTech s výkonem 60 kW v kombinaci s manuální převodovkou. Citroën a Peugeot jej montují do svých nejlevnějších verzí malých automobilů. To znamená, že jej najdete v útrobách Citroënů C3, C3 Aircross a C-Elysée, respektive Peugeotů 208, 2008 a 301. Citroën pak u řady C3 nabízí ještě jednu slabší verzi stejného motoru PureTech o výkonu 50 kW. Ta je dostupná ale jen u základní výbavy vozu s cenou od 239 900 korun.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy