Automobilový čichač nebo tester sedadel. Toto je pět kuriózních automobilových profesí

Eva Srpová Eva Srpová
15. 5. 2017 6:46
Výroba aut zaměstnává mnoho tisíc lidí, ne všichni ale dělají klasické práce. Toto je pět opravdu kuriózních automobilových profesí. Pokud máte například vytříbený čich, nemusíte se ucházet o zaměstnání u výrobce parfémů nebo se pokusit stát sommeliérem. Můžete čichat k autům.
Pro výrobce aut je důležité, jak voní interiéry jejich vozů. I podle toho se zákazník rozhoduje, jaké auto si koupí.
Pro výrobce aut je důležité, jak voní interiéry jejich vozů. I podle toho se zákazník rozhoduje, jaké auto si koupí. | Foto: Seat

Podívejte se na pět opravdu netradičních automobilových profesí.

Foto: Seat

První řidič

Auto, které vyjede z továrny, se musí kousek projet, testeři musí zkontrolovat, že vše funguje správně. Například řidiči závodu Seat takto ujedou dva miliony kilometrů ročně. Zkoumají se provozní vlastnosti vozidel, testují se při různých rychlostech na šesti různých druzích povrchu, včetně dlažebních kostek a nerovného povrchu.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň a blíží se k Bermudám. Ostrovy přijaly řadu opatření

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň z pěti a doprovází ho nyní vítr o rychlosti až 185 kilometrů za hodinu. Podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) se nachází asi 655 kilometrů západně od Bermud, které by měl podle současné předpovědi okrajově zasáhnout. Při pouze drobné změně současné trasy by však mohl na ostrovy udeřit přímo, informovala agentura AP.

Ministr Bermud pro národní bezpečnost sdělil agentuře Reuters, že se v poledne místního času (17:00 SELČ) na ostrovech uzavřou školy, vládní budovy a přestanou plout trajekty. O několik hodin později rovněž přestane jezdit hromadná doprava. Meteorologové očekávají až deset centimetrů srážek, prudký vítr a silné vlnobití. 

Na pobřeží Texaského zálivu mezitím udeřila tropická bouře Imelda, která má v příštích dnech na některých místech jihovýchodního Texasu a jihozápadní Louisiany přinést až 46 centimetrů srážek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy