duben

V Česku vydrží aprílové počasí i o víkendu, v neděli se ojediněle objeví bouřky

V Česku vydrží aprílové počasí i o víkendu, v neděli se ojediněle může objevit i bouřka. Noční teploty v následujících dnech zůstanou už nad nulou, přes den se v pátek a v sobotu vyšplhají k 17 stupňům Celsia, neděle pak bude o něco málo chladnější. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

"Čtvrtek přinese většinou velkou oblačnost, i když na východě bude zpočátku i skoro jasno, v severozápadní polovině Čech se objeví slabý déšť. K večeru se bude od jihu vyjasňovat," uvedli meteorologové. Teploty vystoupí na devět až 13 stupňů Celsia, na jižní Moravě, kde bude slunečněji, se mohou dostat i nad 15 stupňů Celsia.

V závěru týdne se oteplí. V pátek se nejnižší noční teploty budou pohybovat mezi pěti až jedním stupněm Celsia, v sobotu a v neděli pak mezi sedmi až třemi stupni. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 13 až 17 stupňů Celsia. Foukat bude po oba dva dny mírný východní až severovýchodní vítr.

V neděli bude zataženo až oblačno, postupně se občas objeví déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty zůstanou podle předpovědi meteorologů mezi sedmi až třemi stupni Celsia, nejvyšší denní se přiblíží k 16 stupňům Celsia. Mírný východní až jihovýchodní vítr se bude měnit na jihozápadní až západní.

Zdroj: ČTK
Pokračovat