Mrazivé noci do konce týdne nepřestanou, varují meteorologové. Oteplí se až o víkendu

ČTK ČTK
24. 4. 2024 12:02
Teploty v Česku opět klesnou k nule. Zejména v noci a ráno může i mrznout. V noci na čtvrtek budou přízemní mrazíky zejména v jižní polovině Čech a na severu republiky. V noci na pátek hrozí mráz, nejen přízemní, na celém území. Mráz podle Českého hydrometeorologického ústavu může poškodit především ovocné stromy, vinnou révu a vzešlou zeleninu.
Šumava. Ilustrační foto.
Šumava. Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Meteorologové už dřív avizovali, že chladné počasí, které je v Česku druhý týden, bude pokračovat do konce pracovního týdne. Ve středu očekávají ve východní polovině i vydatné srážky spojené s nízkými teplotami, hlavně na severovýchodě podle nich nepřekročí sedm stupňů Celsia.

V některých oblastech může přechodně i intenzivně sněžit. Konkrétně na Šumavě, v Jeseníkách a Beskydech místy napadne podle předpovědi až deset centimetrů sněhu.

V noci na čtvrtek budou podle meteorologů teploty ve dvou metrech nad zemí místy klesat pod nulu a přízemní mrazíky budou ještě četnější. Toto upozornění platí zejména pro Karlovarský, Plzeňský a Jihočeský kraj, Vysočinu, Olomoucký kraj a sever Pardubického, Královéhradeckého a Libereckého kraje.

"V noci na pátek se riziko mrazů rozšíří na celé území," dodali meteorologové.

O víkendu se podle nich oteplí. V sobotu se denní teploty dostanou k 20 stupňům a v neděli ojediněle mohou dosáhnout i letních 25 stupňů.

Video: Jsou místa, kde se už blížíme k bodu zlomu. Poslední rok je extrém, varuje meteorolog (4. 3. 2024)

Spotlight Aktuálně.cz - Michal Žák | Video: Tým Spotlight
 

Právě se děje

Další zprávy