Policie pátrá po identitě ženy, jejíž ostatky našli v odpadu

Eva Ulrichová
10. 7. 2014 16:16
Ženě bylo 25 let. Poznávacím znamením je plastika uší a permanentní make-up obočí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Praha – Policie pátrá po totožnosti ženy, jejíž ostatky byly nalezeny ve středu v Praze. Pitva již odhalila některé detaily, které by v identifikaci mohly pomoci.

Policie už zjistila, že ostatky pocházejí z jednoho ženského těla. Žena zemřela násilnou smrtí v období mezi pátkem a nedělí.

Mluvčí pražské policie Jan Daněk uvedl, že oběti bylo 25 let, měřila 165 cm a vážila 53–55 kg. Měla hnědé vlasy s odrostlým melírem, šedohnědé oči, velikost nohy 36. Poznávacím znamením je plastika uší, které měla obě přišité.

Policie žádá o pomoc při pátrání po totožnosti zavražděné ženy.
Policie žádá o pomoc při pátrání po totožnosti zavražděné ženy. | Foto: Policie ČR

"Žena o sebe velmi dbala, měla permanentní make-up obočí a profesionální pedikúru. Nehty na rukou i nohou měla pokryté perleťovým lakem," dodal Daněk. Policie žádá veřejnost o jakékoliv svědectví.

Dva nevyřešené případy

Policie již delší dobu vyšetřuje dva typově podobné případy. Od loňského října policie řeší případ nálezu sedmi částí ženského těla na břehu Vltavy, od letošního května zná totožnost oběti. Spojitost mezi všemi případy se zatím vyšetřuje.

Na konci loňského dubna pak našla policie v Hloubětíně zakopané nohy, podle testů DNA patří k částem ženského těla nalezeným v roce 2011. Totožnost ženy není dosud známá.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 37 minutami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy