Policie pátrá po identitě ženy, jejíž ostatky našli v odpadu

Eva Ulrichová
10. 7. 2014 16:16
Ženě bylo 25 let. Poznávacím znamením je plastika uší a permanentní make-up obočí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Praha – Policie pátrá po totožnosti ženy, jejíž ostatky byly nalezeny ve středu v Praze. Pitva již odhalila některé detaily, které by v identifikaci mohly pomoci.

Policie už zjistila, že ostatky pocházejí z jednoho ženského těla. Žena zemřela násilnou smrtí v období mezi pátkem a nedělí.

Mluvčí pražské policie Jan Daněk uvedl, že oběti bylo 25 let, měřila 165 cm a vážila 53–55 kg. Měla hnědé vlasy s odrostlým melírem, šedohnědé oči, velikost nohy 36. Poznávacím znamením je plastika uší, které měla obě přišité.

Policie žádá o pomoc při pátrání po totožnosti zavražděné ženy.
Policie žádá o pomoc při pátrání po totožnosti zavražděné ženy. | Foto: Policie ČR

"Žena o sebe velmi dbala, měla permanentní make-up obočí a profesionální pedikúru. Nehty na rukou i nohou měla pokryté perleťovým lakem," dodal Daněk. Policie žádá veřejnost o jakékoliv svědectví.

Dva nevyřešené případy

Policie již delší dobu vyšetřuje dva typově podobné případy. Od loňského října policie řeší případ nálezu sedmi částí ženského těla na břehu Vltavy, od letošního května zná totožnost oběti. Spojitost mezi všemi případy se zatím vyšetřuje.

Na konci loňského dubna pak našla policie v Hloubětíně zakopané nohy, podle testů DNA patří k částem ženského těla nalezeným v roce 2011. Totožnost ženy není dosud známá.

 

Právě se děje

Další zprávy