Z Prahy se stane velká objížďka. Tramvaje čekají výluky

Michal Štůsek Michal Štůsek
30. 6. 2010 18:30
Prodlouží se také denní intervaly dopravních prostředků
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Prázdninový provoz v Praze jako každý rok zkomplikuje několik, mnohdy výrazných dopravních omezení.

Kromě mírného prodloužení intervalů metra, tramvají a autobusů ve špičkách pracovních dnů a přerušení školních spojů, se v hlavním městě zvýší počet uzavírek.

Nejvíce výluky zasáhnou tramvajovou dopravu, kde proběhnou rozsáhlé opravy kolejí. Až do začátku září bude pokračovat uzavírka tramvajových tratí v oblasti Hradčanské a Prašného mostu.

V červenci začnou opravy trati ve Spálené ulici směrem na Karlovo náměstí a také v úseku mezi Andělem a Sídlištěm Řepy. V Plzeňské ulici bude jezdit náhradní autobusová linka X-9.

Vzhledem k očekávaným dopravním komplikacím v tomto místě vyzývá dopravní podnik obyvatele řepského sídliště, aby využili vlakovou linku S65, která vede přes stanici Na Knížecí. Další alternativou je také nově zřízená autobusová linka 725 ze Sídliště Řepy do stanice metra Stodůlky.

Obnovení provozu naopak od čtvrtka čeká Masarykovo nábřeží a Nádražní ulici u Anděla.

Omezení se nevyhne ani autobusové dopravě. Nepojedou linky 143, 182, 305, 343, 451 a 465. K posílení naopak dojde u linek 217 a 261 a také u midibusové linky 236 mezi Bohnicemi a Trojou, kde o víkendech dojde ke zkrácení intervalu z 60 na 20 minut.

Dopravní podnik Praha od prázdnin zkušebně zavede přepravu jízdních kol petřínskou lanovkou. Možné bude bezplatně vyvézt dvě kola v jednom voze.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Odložená sezona formule 1 by mohla začít až v říjnu

Vedení formule 1 se připravuje na variantu, že koronavirem narušená sezona odstartuje až v říjnu. V rozhovoru pro server BBC to prohlásil technický ředitel mistrovství světa Ross Brawn s tím, že by se ročník mohl protáhnout i do příštího roku.

Mistrovství světa mělo začít v polovině března, ale úvodní závod v Austrálii byl stejně jako Velká cena Monaka kvůli pandemii koronaviru zrušen. Sedm následujících Grand Prix bylo odloženo a podle provizorního kalendáře je nyní nejbližším závodem Velká cena Francie, která by se měla jet 28. června.

Vedení šampionátu, který potřebuje odjet minimálně osm závodů, aby byl považován za plnohodnotné mistrovství světa, se však připravuje i na možnost říjnového startu. "Plány pro zbytek sezony se mění každý den, situace je dynamická a nestabilní. Nejzazším termínem je pro nás říjen," řekl Brawn.

Další zprávy