Z Prahy se stane velká objížďka. Tramvaje čekají výluky

Michal Štůsek Michal Štůsek
30. 6. 2010 18:30
Prodlouží se také denní intervaly dopravních prostředků
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Prázdninový provoz v Praze jako každý rok zkomplikuje několik, mnohdy výrazných dopravních omezení.

Kromě mírného prodloužení intervalů metra, tramvají a autobusů ve špičkách pracovních dnů a přerušení školních spojů, se v hlavním městě zvýší počet uzavírek.

Nejvíce výluky zasáhnou tramvajovou dopravu, kde proběhnou rozsáhlé opravy kolejí. Až do začátku září bude pokračovat uzavírka tramvajových tratí v oblasti Hradčanské a Prašného mostu.

V červenci začnou opravy trati ve Spálené ulici směrem na Karlovo náměstí a také v úseku mezi Andělem a Sídlištěm Řepy. V Plzeňské ulici bude jezdit náhradní autobusová linka X-9.

Vzhledem k očekávaným dopravním komplikacím v tomto místě vyzývá dopravní podnik obyvatele řepského sídliště, aby využili vlakovou linku S65, která vede přes stanici Na Knížecí. Další alternativou je také nově zřízená autobusová linka 725 ze Sídliště Řepy do stanice metra Stodůlky.

Obnovení provozu naopak od čtvrtka čeká Masarykovo nábřeží a Nádražní ulici u Anděla.

Omezení se nevyhne ani autobusové dopravě. Nepojedou linky 143, 182, 305, 343, 451 a 465. K posílení naopak dojde u linek 217 a 261 a také u midibusové linky 236 mezi Bohnicemi a Trojou, kde o víkendech dojde ke zkrácení intervalu z 60 na 20 minut.

Dopravní podnik Praha od prázdnin zkušebně zavede přepravu jízdních kol petřínskou lanovkou. Možné bude bezplatně vyvézt dvě kola v jednom voze.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy