Novou linku D pražského metra naplánuje Metroprojekt

ČTK Petr Jemelka ČTK, Petr Jemelka
3. 5. 2010 14:40
Zájemce, který přišel s nejlevnější nabídkou, po dvou vyřazeních boj vzdal
Na nové lince už budou jezdit nové, dálkově řízené vagóny
Na nové lince už budou jezdit nové, dálkově řízené vagóny | Foto: Aktuálně.cz, metroweb.cz

Praha - Projekt nové linky D pražského metra zpracuje společnost Metroprojekt. Druhý účastník výběrového řízení - britská firma Mott MacDonald - totiž stáhl své připomínky k vyřazení z výběrového řízení vypsaného Dopravním podnikem Hlavního města Prahy.

Stavební práce na nové 11kilometrové trase, která povede z Hlavního nádraží přes Náměstí míru, Pankrác, Krč a Libuš do Depa Písnice, by tak mohly začít už v roce 2013.

Novinářům to dnes řekl místopředseda představenstva pražského dopravního podniku Antonín Weinert (ČSSD).

Mott MacDonald nabídl nejnižší cenu, přesto se musí stáhnout

Společnost Mott MacDonald sice nabídla zpracování projektu za nejnižší cenu, ale Dopravní podnik ji zamítl s tím, že ji vyhodnotil jako nereálnou. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže sice následně rozhodnutí DP zrušil, pražský dopravce však firmu znovu vyřadil s odůvodněním, že "nedodržela základní kvalifikační předpoklady".

Vedení Mott MacDonald ve Velké Británii se nakonec rozhodlo ve sporu dále nepokračovat. "Je to bolestné rozhodnutí. Nemůžeme dál pokračovat, náklady s tím spojené jsou značné. Nevidíme konce," řekl ředitel české pobočky Jiří Petrák.

Výběrové řízení bylo vyhlášeno loni v květnu a vztahuje se na vypracování projektové dokumentace pro územní a stavební řízení a výkon autorského dozoru na stavbu části trasy D.

Vítězná firma Metroprojekt a s ním vlastnicky propojená firma SUDOP za práci dostane téměř 500 milionů korun. Vagóny na nové lince D budou řízeny na dálku.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Bergamo brankami Muriela zvítězilo na hřišti posledního Crotone

Fotbalisté Bergama zvítězili v 6. kole italské ligy na hřišti posledního Crotone 2:1. Oba góly účastníka Ligy mistrů vstřelil útočník Luis Muriel. Atalanta v Serii A uspěla po dvou porážkách a v neúplné tabulce se na rozdíl bodu přiblížila k vedoucímu AC Milán, který nastoupí až v neděli v Udine.

Devětadvacetiletý Kolumbijec Muriel se nejprve v 26. minutě šikovně uvolnil na hranici vápna a přesně zakončil. Atalanta skórovala v 16. venkovním utkání v řadě, což je nejdelší série v klubové historii. O 12 minut později Muriel vstřelil čtvrtý gól v ligové sezoně, na hattrick už ale nezaútočil, do druhého poločasu ho na hrotu útoku vystřídal krajan Duván Zapata.

Domácí dokázali už jen snížit zásluhou Simyho a zůstali na dně tabulky. Dosud jediný bod získal nováček paradoxně v souboji s mistrovským Juventusem.

Inter Milán doma prohrával s Parmou po gólech Gervinha už dvougólovým rozdílem, nakonec ale remizoval 2:2. Bod "Nerazzurri" zařídil v druhé minutě nastavení Ivan Perišič. Inter nevyhrál potřetí z posledních čtyř zápasů, v tabulce se přesto nachází na pohárových příčkách.

Další zprávy