Metro začne jezdit do jedné v noci až po prázdninách

Michal Štůsek Michal Štůsek
4. 5. 2010 10:27
Dopravní podnik počítá s prodloužením doby provozu v pátky a soboty
Vozy Ečs byly postupně vyřazovány v 90. letech, v běžném provozu skončily v roce 1997. Jedna souprava dodnes slouží při historických jízdách.
Vozy Ečs byly postupně vyřazovány v 90. letech, v běžném provozu skončily v roce 1997. Jedna souprava dodnes slouží při historických jízdách. | Foto: Aktuálně.cz, metroweb.cz

Praha - Víkendový provoz pražského metra se od září protáhne o jednu hodinu.

Delší dobu plánovanou změnu odsouhlasilo v pondělí představenstvo Dopravního podniku Praha (DPP). Prodloužení se bude týkat i návazných autobusových a tramvajových linek.

"Zastupitelstvo DPP včera odsouhlasilo prodloužení pátečního a sobotního metra přibližně o jednu hodinu," potvrdil Aktuálně.cz mluvčí Dopravního podniku Ondřej Pečený.

Vedení DPP mělo původně v plánu přijít se změnou již v červenci, podle předsedy zastupitelstva Davida Vodrážky se termín oddálil, aby nedošlo ke zbytečným komplikacím kvůli nedostatečné přípravě.

Roční náklady na prodloužení noční dopravy budou DPP stát přibližně 37 milionů korun.

K prodloužení provozu nočního metra v pátek a v sobotu došlo přitom poměrně nečekaně. Ještě v březnu totiž společnost ROPID naopak plánovala omezení jeho provozu.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Křetínský popřel spekulace, že chce s Mediasetem převzít mediální společnost ProSieben

Český podnikatel a miliardář Daniel Křetínský odmítl spekulace, že chce s italskou mediální skupinou Mediaset ovládnout německou společnost ProSiebenSat.1 Media, ve které vlastní desetiprocentní podíl. Uvedl to v rozhovoru s agenturou Reuters. Majitel jedné z největších energetických skupin v Evropě diverzifikuje aktivity a vyhledává zajímavé investice v maloobchodu, v médiích a dalších oborech, hlavním zájmem však pro něj zůstává energetika, řekl Reuters.

"Nejednáme ve shodě s Mediasetem," uvedl Křetínský. Dodal ale, že očekává, že epidemie covid-19 nějakým způsobem ovlivní jeho retailové a mediální investice.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Žalobce podal odvolání v případu bývalého imáma Shehadeha

Státní zástupce se odvolal proti rozhodnutí pražského městského soudu, který v únoru poslal bývalého pražského imáma Samera Shehadeha na deset let do vězení za účast na teroristické skupině a financování terorismu. Trestní senát uložil také jedenáctiletý trest Sámerovu bratrovi Omarovi a šestiletý trest jeho švagrové Fátimě Hudkové. Shehadeh a obhájci zbylých obžalovaných se odvolali na místě.

"Odvolání poslali všichni tři obžalovaní i státní zástupce," uvedla mluvčí soudu Markéta Puci. Před soudem se zpovídal ve věci jen někdejší imám, Omar Shehadeh a Hudková jsou stíháni jako uprchlí. Policie po nich stále pátrá. Státní zástupce Marek Bodlák už dříve uvedl, že o nich měl poslední informace v říjnu 2017. Shehadeh v minulosti prohlásil, že se s nimi naposledy zkontaktoval v polovině roku 2018.

Zdroj: ČTK
Další zprávy