Přehledně: Dobrovolníci i zdravotníci, pomozte. Kde všude potřebují vaši pomoc

Pavel Švec Pavel Švec - za podpory: Logo Vlna pomoci
Aktualizováno 11. 1. 2022 16:38
Pokud chcete pomáhat v přetížených nemocnicích či domovech sociální péče, můžete se zapojit prostřednictvím unikátního projektu dobrovolnické pomoci, kterou společně koordinuje nezisková iniciativa Vlna pomoci, Český červený kříž a Aktuálně.cz. Nemocnice a poskytovatelé sociálních služeb, již hledají personální pomoc, se mohou obracet se svými požadavky na [email protected].

Podrobnosti k nemocnicím naleznete v mapě:

Kurz ošetřovatelství

Dobrovolníci, kteří se chtějí zapojit do pomoci v nemocnicích a domovech seniorů při péči o osoby na lůžku, mají možnost absolvovat u Českého červeného kříže jednodenní kurz "Základy moderního ošetřovatelství", kde se naučí základním dovednostem potřebným pro péči o osobu na lůžku a prakticky si tyto postupy vyzkoušejí.

Na kurz je možno se přihlásit na stránkách zvladnemeto.cervenykriz.eu, kde jsou také uvedena místa a termíny konání kurzů.

Projekt Vlna pomoci

Ročně se v Česku odpracuje přes 45 milionů hodin dobrovolnictví, a přesto v neziskovém sektoru chybí chytré nástroje a centralizovaný systém pro řízení lidí a projektů. Proto vznikla Vlna pomoci, unikátní portál, který napřímo propojuje spolky a dobrovolníky na jednom místě.

Hlavním garantem projektu je Český červený kříž, zapojily se také Asistence, Armáda spásy, Letokruh či Dobrovolnické centrum Ústí nad Labem.

 

Právě se děje

Další zprávy