Přehledně: Dobrovolníci i zdravotníci, pomozte. Kde všude potřebují vaši pomoc

Pavel Švec Pavel Švec - za podpory: Logo Vlna pomoci
Aktualizováno 11. 1. 2022 16:38
Pokud chcete pomáhat v přetížených nemocnicích či domovech sociální péče, můžete se zapojit prostřednictvím unikátního projektu dobrovolnické pomoci, kterou společně koordinuje nezisková iniciativa Vlna pomoci, Český červený kříž a Aktuálně.cz. Nemocnice a poskytovatelé sociálních služeb, již hledají personální pomoc, se mohou obracet se svými požadavky na [email protected]

Podrobnosti k nemocnicím naleznete v mapě:

Kurz ošetřovatelství

Dobrovolníci, kteří se chtějí zapojit do pomoci v nemocnicích a domovech seniorů při péči o osoby na lůžku, mají možnost absolvovat u Českého červeného kříže jednodenní kurz "Základy moderního ošetřovatelství", kde se naučí základním dovednostem potřebným pro péči o osobu na lůžku a prakticky si tyto postupy vyzkoušejí.

Na kurz je možno se přihlásit na stránkách zvladnemeto.cervenykriz.eu, kde jsou také uvedena místa a termíny konání kurzů.

Projekt Vlna pomoci

Ročně se v Česku odpracuje přes 45 milionů hodin dobrovolnictví, a přesto v neziskovém sektoru chybí chytré nástroje a centralizovaný systém pro řízení lidí a projektů. Proto vznikla Vlna pomoci, unikátní portál, který napřímo propojuje spolky a dobrovolníky na jednom místě.

Hlavním garantem projektu je Český červený kříž, zapojily se také Asistence, Armáda spásy, Letokruh či Dobrovolnické centrum Ústí nad Labem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Režisér Lars von Trier má Parkinsonovu nemoc, momentálně dokončuje seriál

Přední dánský režisér Lars von Trier, známý filmy Prolomit vlny, Tanec v temnotách nebo Antikrist, trpí Parkinsonovou chorobou. V pondělí večer to oznámila produkční společnost Zentropa, kterou roku 1992 spoluzakládal.

Dle jejího vyjádření je šestašedesátiletý umělec zatím v dobrém stavu, podstupuje léčbu a dokončuje třetí řadu seriálu Království. První dvě série odehrávající se na neurochirurgickém oddělení kodaňské nemocnice uvedl v 90. letech minulého století, tu třetí nestihl natočit kvůli úmrtí představitele jedné z hlavních rolí. Představí ji až tento měsíc na Benátském filmovém festivalu. Pokud se jeho stav nezhorší, koncem roku k třetí řadě ságy poskytne "omezený" počet rozhovorů, dodala produkční společnost.

Parkinsonova nemoc je neurodegenerativní onemocnění centrální nervové soustavy, ve filmové branži jím trpí například herci Alan Alda a Michael J. Fox a zemřel na něj Ian Holm.

Zdroj: Variety.com
Další zprávy