Zelenou úsporám 2 rozjedeme za rok, řekl ministr online

Domácí Domácí
16. 2. 2012 11:10
Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa odpovídal na otázky čtenářů Aktuálně.cz
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa potvrdil, že jeho úřad připravuje nový projekt podpory zateplování domů. Ten by tak navázal na úspěšný program Zelená úsporám.

"Byl bych rád, kdybychom jej spustili za rok nebo rok a půl," uvedl Chalupa v online rozhovoru se čtenáři Aktuálně.cz.

Oproti pomalu končící Zelené úsporám má mít celou řadu změn. "Bude otevřený jak pro veřejné, tak soukromé budovy; pro nové i rekonstrukce," popsal.

Zároveň ale upozornil, že nebude mít tak vysokou výši návratné podpory, ta je nyní v průměru 67 %.

"Vše má ale jednu hlavní podmínku. Že se nám ve vládě a v Parlamentu podaří prosadit, že alespoň 50 procent budoucích výnosů z prodeje emisních povolenek půjde do našeho resortu, resp. na tento program," dodal.

Ministr Chalupa v odpovědích na otázky čtenářů také potvrdil, že Praha skutečně přijde i o miliardovou dotaci na stavbu čističky odpadních vod.

"Opravdu to s dotací pro Prahu nevypadá růžově. Bohužel jsme si ale takto před lety nastavili podmínky a teď už je měnit nelze," uvedl.

Všechny odpovědi ministra Chalupy si můžete přečíst pod tímto článkem.


 

Právě se děje

před 30 minutami

Carnegie Hall bude mít zavřeno do dubna 2021

Slavná newyorská koncertní síň Carnegie Hall zůstane zavřená minimálně do 5. dubna 2021. Kvůli pandemii koronaviru o tom rozhodli její provozovatelé, píše agentura AP. Tím pádem má Carnegie Hall šanci stihnout jen závěr sezony 2020/21. Budova, která stojí od roku 1891 a zahrnuje tři sály, je zavřená od 12. března. Některé plánované koncerty se uskutečnily on-line. Začátkem příštího roku se kvůli pandemii ruší například večer filmové hudby Johna Williamse, autora soundtracků k Hvězdným válkám či Indiana Jonesovi, nebo vystoupení orchestrů z Vídně a Šanghaje.

Zdroj: AP
před 32 minutami

Starosta Novotný napsal, že chce aby komunista Ondráček "visel". Trestný čin to není, rozhodl soud

Starosta Prahy-Řeporyj Pavel Novotný (ODS) nespáchal trestný čin, když loni v květnu na Twitteru mimo jiné napsal, že by si přál, aby poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) "visel". Na konci září tak rozhodl odvolací Městský soud v Praze, který potvrdil, že by se skutkem měl zabývat správní úřad.

Novotný čelil obžalobě z podněcování k trestnému činu za to, že na twitteru napsal, že by si přál, aby komunistický poslanec Ondráček za návštěvu Doněcké lidové republiky "visel". Reagoval tak na příspěvek předsedy poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska, který o Ondráčkově cestě na ukrajinské území okupované proruskými separatisty zmínil, že se to "blíží vlastizradě".

Další zprávy