ANO
Nejčastěji váhají poslanci hnutí ANO. Třeba moravskoslezský poslanec Martin Sedlář zvažuje možnost, že hlasování stráví v předsálí. Z jednadvaceti poslanců jich devět nevědělo, zda bude hlasovat pro či proti vydání svých kolegů Babiše a Faltýnka. Dalších šest se může nakonec rozhodnout pro variantu, že by policie měla případ prošetřit, a stejný počet byl proti. Většina zákonodárců ANO tedy vyčkává na úterý, kdy se sejdou s předsedou klubu Faltýnkem a pravděpodobně i se svým šéfem Babišem. "Poslanci budou hlasovat podle svého svědomí," odpověděl Faltýnek na otázku, zda doporučí klubu ANO, jak hlasovat. On sám ani Babiš neřekli, zda budou pro či proti svému vlastnímu vydání.
- Neví, čeká na jednání klubu
Moravskoslezský poslanec Martin Sedlář: "Možné jsou dvě varianty. Buď hlasovat pro vydání, když se na tom jako klub dohodneme a bude to v souladu i s tím, že to na sebe bere předseda. Pokud to ale bude celé nejasné, tak zůstanu u toho, že hlasovat vůbec nebudu a počkám v předsálí."
Milan Brázdil: "Poslanci by měli být vydaní, pokud problém nesouvisí s projevy ve sněmovně. Načasování je podle mě v tomto případě neseriózní. Zatím proto nevím, jak budu hlasovat. Na jednání klubu se rozhodnu."
Ivan Pilný, ministr financí: "Upřímně nevím. Dnes odevzdávám návrh státního rozpočtu a ten je asi pro občany důležitější, tudíž pro mě prioritní."
Martin Komárek: "Nevím, jestli má ta kauza nějaké politické pozadí, pak bych hlasoval proti, nebo je to čistě trestní záležitost a pak bych hlasoval pro. Imunita má podle mě chránit poslance z politických důvodů."
Až po jednání klubu se budou rozhodovat ministři a současně místopředsedové hnutí Martin Stropnický a Richard Brabec, vyčkávají i poslanci Stanislav Pfléger, Josef Hájek a Pavel Šrámek.
Martin Kolovratník, pardubický poslanec: "Celé volební období jsem konzistentně proti imunitě. Měla by být jen na politické projevy v poslanecké sněmovně. Proto budu hlasovat pro vydání. Poprvé ale mám velké pochybnosti."
Pavel Čihák: "U Jaroslava Faltýnka jsem pro, u Andreje Babiše se rozhodnu po jeho vysvětlení na klubu v úterý. Pan Faltýnek veřejně tvrdí, že s tím nemá nic společného, tak by neměl mít problém se obhájit. Pan Babiš nám vzkázal, že se vyjádří až v úterý, tak uvidím. Jinak budu pro vydání."
Jihočeská lídryně Radka Maxová: "Rozhodnu se po jednání výboru a poslaneckého klubu, vyslechnutí argumentů pro a proti vydání. Zatím jsme ve sněmovně hlasovali vždy pro vydání poslanců, pokud to nesouviselo s výkonem funkce poslance."
Martina Berdychová, ústecký poslanec Bronislav Schwarz a bývalý rektor Masarykovy univerzity Jiří Zlatuška budou také pro vydání.
Stanislav Berkovec: "Budu respektovat to, na čem se domluví náš poslanecký klub. Osobně bych byl z principu proti. Žádný trestný čin se podle mě nestal a je to mediální štvanice před volbami."
Roman Procházka, člen mandátového a imunitního výboru: "Na výboru jsem hlasoval proti vydání v obou případech. Myslím, že u pana Faltýnka je to absolutní nesmysl, je to nesmysl u obou, ale u pana Faltýnka je to do očí bijící, tam podle mne policie požádala o vydání zcela účelově."
Rostislav Vyzula: "Nesouhlasím s tímto inkvizičním procesem, a jsem tedy proti vydání. Udělal bych to i v jiných případech. Jde o princip."
Poslanci a současně členové mandátového a imunitního výboru František Petrtýl a pražský Matěj Fichtner jsou také proti vydání, v anketě se k nim připojil i Jiří Holeček.