Na místě byla fotografie prezidenta, který Francii vedl mezi lety 1995 až 2007, a vázy s bílými růžemi. Na budově velvyslanectví je francouzská vlajka vyvěšena na půl žerdi.
Většina vzkazů byla napsána ve francouzštině, jeden v čínských znacích, další v angličtině. Dlouhý vzkaz na celou stranu do knihy přišel zapsat bývalý velvyslanec České republiky v Paříži Petr Janyška. Dříve než veřejnost do knihy na památku Chiraka vepsali krátká sdělení diplomaté působící v České republice.
Ve Francii bylo pondělí dnem národního smutku. Chirakovu památku ráno uctila rodina a blízcí obřadem v pařížské katedrále Saint-Louis-des-Invalides. Na pozdější zádušní mši v kostele Saint-Sulpice dorazili francouzští i zahraniční politici.
Na velvyslanectví v Praze, stejně jako na francouzských školách a úřadech, se ve tři odpoledne držela za Chiraka minuta ticha.
Chirac vykonával kromě prezidentské také funkce premiéra či ministra vnitra a byl starostou Paříže. Stal se také jednou z osobností, které se zasloužily o prosazení jednotné evropské měny.
Českou republiku coby prezident navštívil dvakrát. Poprvé přijel v dubnu 1997 na oficiální návštěvu, při které mu prezident Václav Havel udělil Řád Bílého lva první třídy s řádovým řetězem. Podruhé se v listopadu 2002 zúčastnil summitu Severoatlantické aliance, který mimo jiné rozhodl o pozvání Bulharska, Estonska, Litvy, Lotyšska, Rumunska, Slovenska a Slovinska do NATO.
Un livre de condoléances est ouvert à l’Ambassade de France en République tchèque jusqu’à 17 heures.📖🖋 #JacquesChirac
— La France à Prague (@France_CZ) September 30, 2019
Kondolenční kniha je na Francouzském velvyslanectví v ČR otevřena do 17:00.📖🖋 #JacquesChirac pic.twitter.com/KFf8AwzF6e