Plzeňský kraj: Spustíme vlastní odborné call centrum
Do Plzeňského kraje dosud doputovalo necelých devět tisíc dávek, do konce ledna by jich mělo přijít ještě necelých deset tisíc. V únoru pak celkem necelých 16 tisíc. Dosud bylo naočkováno sedm tisíc lidí. Vakcíny šly nejdříve ke zdravotníkům Fakultní nemocnice v Plzni, později se přidali záchranáři a od tohoto týdne jsou očkováni i zdravotníci v krajských nemocnicích.
V tomto týdnu bylo také zahájeno očkování seniorů v zařízeních sociální péče, které zajistí hlavně mobilní týmy. "Zájem o očkování v pobytových zařízeních je vysoký. Naše nemocnice mají připravené mobilní týmy, ty budou jezdit očkovat do pobytových zařízení pro seniory a zdravotně handicapované," uvádí hejtmanka Ilona Mauritzová (ODS).
Plzeň v průběhu příštího týdne zahájí provoz call centra, v němž dobrovolníci pomohou seniorům s registrací na očkování. "Call centrum bychom spustili již v tomto týdnu, jenže jsme měli velmi krátkou dobu na seznámení se s beta verzí registračního systému a chceme, aby operátoři v call centru byli kvalitně proškoleni," vysvětluje Mauritzová. Pokud senioři nebudou mít rodinného příslušníka, který by je doprovodil na očkování, mohou na call centru požádat o pomoc dobrovolníka, který s nimi do očkovacího centra zajde.
Od 1. února chce kraj spustit také odborné call centrum, ve kterém budou lékaři odpovídat na odborné dotazy. "Budou odpovídat třeba na to, kdo a kdy se může očkovat, po jak dlouhé době od prodělání covidu a podobně. Nejčastější dotazy pak budeme zpracovávat a uvedeme je na webových stránkách," dodává hejtmanka.