zbraň

Na letišti v Texasu policie postřelila ženu, která začala střílet

Sedmatřicetiletá žena v pondělí na letišti Love Field v texaském Dallasu několikrát vystřelila, než ji postřelil zasahující policista. Kromě podezřelé nebyl nikdo zraněn. Policie uvedla, že žena zřejmě střílela na strop, podrobnosti o možném motivu však nesdělila, informovala agentura AP.

Žena přijela na letiště, vešla do letištní haly a zamířila na toalety, řekl novinářům šéf dallaské policie Eddie Garcia. Z toalet podle něj vyšla v mikině s kapucí a dalším oblečení, do kterého se převlékla. Následně vytáhla zbraň a několikrát vystřelila, patrně do stropu.

"V tuto chvíli nevíme, kam přesně mířila," uvedl Garcia. Ženu podle něj postřelil do nohou policista, který byl poblíž. Zadrženou pak převezli do nemocnice.

"Kromě podezřelé nebyly při této události zraněny žádné další osoby," řekl Garcia. Ženino jméno nesdělil a o jejím motivu nechtěl spekulovat, píše AP.

Zdroj: ČTK

Čtyřletý Američan se v autě zastřelil zbraní svých rodičů

Čtyřletý Jarion Walker z amerického státu Louisiana se zastřelil zbraní, kterou našel v autě svých rodičů. Podle úterní zprávy agentury AP se to stalo, když jeho matka a další dospělí na předních sedadlech vozu kouřili marihuanu.

Jarion seděl se dvěma mladšími sourozenci na zadním sedadle. Střelil se do čela nad pravým obočím.

Incident se stal před jedenáctou hodinou večer v sobotu na neworleanském předměstí Westwego. Chlapec byl rychle převezen do nemocnice, kde ale na následky zranění zemřel. Nikdo nebyl v souvislosti s případem zatčen. Vyšetřovatelé připravují zprávu pro okresního soudce.

"Nemyslím, že by bylo v této chvíli správné někoho zatýkat. Přišli o dítě a určitě v tom nebyl žádný záměr," řekl policejní velitel Joseph Lopinto. Jeho úřad po incidentu začal vyzývat majitele zbraní, aby si střelné zbraně zabezpečili.

Zdroj: ČTK

Pytlák zastřelil na Berounsku jelena, hrozí mu dvouletý trest vězení

Pytlák na konci prosince zastřelil u Chyňavy na Berounsku jelena. Pachateli hrozí až dvouletý trest vězení. Pátrají po něm kriminalisté. Škoda podle odhadu přesáhla sto tisíc korun, informovala v pondělí policejní mluvčí Michaela Richterová.

Jelena evropského podle výsledků dosavadního vyšetřování neznámý pachatel střelil v době mezi 25. prosincem 20:00 a 26. prosincem 13:30. "Strašlivé je i to, že jelen měl ujít přesně nezjištěnou vzdálenost v lesním porostu v katastru obce Chyňava, kde posléze zranění podlehl," uvedla Richterová.

Podle ní policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu pytláctví, kde v případě prokázání viny hrozí odsouzení až na dva roky. Jelenovi bylo přibližně sedm až osm let a šlo o trofejní kus.

Kriminalisté také pátrají po člověku, který v době mezi 13. a 14. prosincem v Černošicích u Prahy rozřezal dvě kozy. Případ vyšetřují jako podezření z týrání zvířat, v případě prokázání viny pachateli hrozí až tříletý trest vězení.

Zdroj: ČTK
Pokračovat