25. 6. 2018 21:28
Ministr spravedlnosti Jeff Sessions se za tvrdou protiimigrační politiku postavil, složitou a nepříjemnou situaci podle něj musí vyřešit Kongres.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Washington - Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa si vybrala dvě vojenské základy v Texasu, kde bude ubytovávat imigrantské rodiny bez dokladů a také děti, které do USA vstoupily bez doprovodu rodičů. S odvoláním na zdroje z ministerstva obrany o tom informovala agentura Reuters.

Ministr obrany James Mattis již v neděli řekl, že pro zadržené přistěhovalce byly vyčleněny dvě základny, nijak je ale neupřesnil. Podle informací AP se jedná o vojenské zařízení Fort Bliss u El Pasa na hranici s Mexikem a Goodfellowovu leteckou základnu ve středním Texasu.

Nejmenovaný představitel Pentagonu uvedl, že jedna základna bude sloužit pro přistěhovalce bez dokladů s dětmi a druhá pro dětské imigranty bez doprovodu. Podle ujednání ozbrojené složky poskytnou prostory, ale o provoz se postarají příslušné vládní agentury.

Vláda chce využíváním vojenských základen výrazně zvýšit své kapacity, které jí umožní ponechat děti zadržených imigrantů s rodiči. USA od května zpřísnily přístup k nelegální migraci, což vyústilo v rozdělování rodin. Za tuto spornou praxi čelily USA tvrdé kritice doma i v zahraničí, proto se Trump rozhodl odebírání dětí zastavit dekretem.

Ministr spravedlnosti Jeff Sessions se v pondělí na konferenci v Nevadě za Trumpovu tvrdou protiimigrační politiku postavil a prohlásil, že složitou a nepříjemnou situaci musí vyřešit Kongres. Sněmovna reprezentantů se chystá tento týden hlasovat o imigračním zákonu, který by nynější krizi napravil.

před 56 minutami

Slávistická devatenáctka na Interu schytala čtyři góly

Fotbalistům Slavie do 19 let nevyšel vstup do Youth League, která je mládežnickou obdobou Ligy mistrů. Pražané v úvodním duelu skupiny v Miláně proti Interu zaostávali a favoritovi podlehli vysoko 0:4. Domácí dali dva góly z penalt a dvakrát se trefil Sebastiano Esposito.

Sedmnáctiletý útočník otevřel skóre v 29. minutě, kdy se obtočil kolem obránce a střelou mezi nohy překonal slávistického gólmana Surovčíka, který už v sedmé minutě nahradil zraněnou jedničku Sirotníka.

Inter soupeře jasně přestřílel a po změně stran přidal další tři branky. V 58. minutě Esposito s přehledem proměnil penaltu po zákroku Štětky a o 20 minut později se povedenou střelou zpoza vápna prosadil Oristanio. V 86. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Hošek a už v nastavení z dalšího pokutového kopou překonal Surovčíka Vergani.

V dalších zápasech skupiny se slávističtí mladíci stejně jako A-tým v Lize mistrů utkají s Dortmundem a Barcelonou. České maximum v Youth League drží Příbram, která v sezoně 2015/16 došla do osmifinále.