"Je mi to jedno. A vám?" Američané kritizují Trumpovou kvůli bundě, s níž odjela za dětmi migrantů

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
22. 6. 2018 10:59
Mluvčí první dámy USA popřela, že by nápis na bundě měl skutečně něco znamenat.
Melania Trumpová si na návštěvu centra pro internaci dětí přistěhovalců vzala bundu s nápisem: "Je mi to úplně jedno, a vám?" | Video: Asociated Press

Washington - Americká první dáma Melania Trumpová sklidila kritiku na  sociálních sítích kvůli volbě oblečení, ve kterém ve čtvrtek odcestovala do texaského města McAllen na návštěvu detenčního centra pro děti přistěhovalců.

Trumpová si na sebe oblékla bundu s nápisem "I really don´t care. Do U?" (v překladu "Je mi to jedno. A vám?").

Fotoaparáty zachytily první dámu USA v khaki parce při odletu z letiště v Marylandu. Když o pár hodin později vystupovala v Texasu, převlékla se do růžového sáčka. Bundu přes sebe opět přehodila, když ještě v ten samý den přistála doma ve Washingtonu. 

Trumpová se v detenčním středisku setkala s dětmi přistěhovalců ze států Střední Ameriky. Děti, kteří tu dočasně přebývají, se musely odloučit od vlastních rodičů, kterým chybí pro pobyt ve Spojených státech oficiální doklady.

První dáma USA navštívila centrum den poté, co její manžel pod tlakem domácí i zahraničí kritiky podepsal dekret, kterým ukončil spornou praxi rozdělování rodin migrantů přicházejících do USA nelegálně.

Mluvčí první dámy Stephanie Grishamová rázně popřela, že by za výběrem oblečením byl nějaký skrytý význam. "Je to prostě bunda. Nebyla tam žádná skrytá zpráva. Doufám, že média se po dnešní důležité návštěvě Texasu nerozhodnou zaměřit na její šatník," citoval zpravodajský web USA Today Grishamovou.

Do "kauzy" se vložil i prezident USA Donald Trump. Podle něj naopak oblečení jeho manželky "vysílalo" jasný vzkaz - nápis na bundě prý "odkazuje na média, která šíří falešné zprávy".

Někteří uživatelé sociálních sítích poukazují také na to, že se Melania tentokrát rozhodla upustit od drahých kostýmů a oblékla si oblečení z klasické konfekce. Parka pochází z obchodního řetězce Zara. Značka tento tento kousek oblečení prodávala minulý rok v kolekci na jaro a léto za pouhých 39 dolarů (necelých devět set korun). 

Není to poprvé, co Trumpová vzbudila rozruch výběrem svého oděvu. Minulý rok v srpnu se někteří lidé na sociálních sítích pozastavili nad tím, když si do Texasu zaplaveného po řádění hurikánu Harvey obula špičaté podpatky. Nakonec se sice přezula do sportovní obuvi, přesto se původní volba bot stala předmětem řady internetových diskusí.

Video: Prezident Trump ustoupil: Zrušil kritizované odebírání dětských migrantů rodičům

Prezident Trump ustoupil: Zrušil kritizované odebírání dětských migrantů rodičům | Video: Reuters, Asociated Press
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy