V Rakousku se utopili dva mladí čeští potápěči

Zahraničí Zahraničí
24. 10. 2011 9:12
Ve 170 metrů hlubokém jezeru nejde o první českou oběť
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Poříční oddělení PČR hl. města Prahy

Linec - V Atterském jezeře na severu Rakouska se v neděli odpoledne utopili dva čeští potápěči. Bylo jim 22 a 34 let.

Do nesnází se dostali asi v 35metrové hloubce, přesné příčiny tragédie ale zatím nejsou známy.

Hornorakouská zemská policie v Linci uvedla, že dvojice se potápěla v lokalitě zvané Schwarze Brücke, kde v minulosti zahynulo několik lidí.

Když se Češi nevynořili na hladinu, začali je hledat jejich kolegové. Ti vytáhli na břeh 34letého muže, pomoci mu již nedokázali. Tělo mladíka nalezli až po několika hodinách policejní potápěči ze speciální jednotky Cobra, napsal rakouský list Der Standart.

Místo Schwarze Brücke je určeno pro zkušené sportovce a řada potápěčů podle odborníků nebezpečí podceňuje. Jezero je zde hluboké bezmála 170 metrů a teplota vody v tomto období nepřevyšuje pět stupňů Celsia. Již v září 2007 se zde utopil jiný český potápěč.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy