Rusko se směje, Putin učinil senzační archeologický objev

Rusko se směje, Putin učinil senzační archeologický objev
... a hned našel dvě antické amfory. 
Senzační nález nezůstal bez povšimnutí. Zvlášť proto, že nádoby ani po 15 stoletích na mořském dnu neobrostly řasami a korýši, ale vypadaly jako "čisťounké muzejní exempláře.
Blogeři se pozastavují i nad tím, že po tak dlouhém pobytu ve vodě mohl Putin vzít hliněné džbány za ucha, aniž by se okamžitě utrhla.
Premiérův nález prý připomíná jednu sovětskou filmovou komedii, v níž hrdina při rybaření s klientem tajně pod hladinou napichuje na háček předem zakoupenou rybu. Jiní posměváčci si zase rozpomněli na zážitky z četby knížky Lazara Lagina, v níž sovětský pionýr Volka Kostylkov vysvobodí pohádkového džina Chottabyče z hliněného džbánu - a hned si pomyslí na titulky v novinách "Pionýr pomohl vědě!"
Sám premiér poté, co se vynořil z moře u Tamanského poloostrova i s antickým nádobím v rukou, tvrdil, že amfory na něj čekaly na dně už od 6. století.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Reuters, ČTK
12. 8. 2011 11:50

Moskva - Ruský premiér Vladimir Putin se vydal po stopách Indiana Jonese. U někdejší starověké osady Fanagoria se potopil do vln Černého moře - a hned našel dvě antické amfory.

Senzační nález nezůstal bez povšimnutí. Zvlášť proto, že nádoby ani po 15 stoletích na mořském dnu neobrostly řasami a korýši, ale vypadaly jako "čisťounké muzejní exempláře".

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Koronavirus odsouvá zrušení střídání zimního a letního času, zřejmě na dlouho

Koronavirová krize odsouvá možné zrušení pravidelného střídání času, zřejmě na dlouhou dobu. Evropská komise původně navrhovala zrušení střídání času na letošní nebo příští rok, v současnosti se však o věci nejedná a je otázkou, zda se s ohledem na současnou krizi a její dopady téma na jednací stůl vůbec vrátí. Řekl to mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. V noci na neděli 25. října se hodinové ručičky ve 03:00 posunou o hodinu zpět.

Evropská komise v roce 2018 navrhla zrušení střídání času, ponechala však na členských státech, aby se dohodly na tom, který čas bude zaveden celoročně. Česká vláda předloni podpořila zavedení zimního, tedy standardního středoevropského astronomického času. Návrh komise ovšem ještě musí schválit unijní Rada a Evropský parlament, do té doby se nic nemění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy