Rusko se směje, Putin učinil senzační archeologický objev

Rusko se směje, Putin učinil senzační archeologický objev
... a hned našel dvě antické amfory. 
Senzační nález nezůstal bez povšimnutí. Zvlášť proto, že nádoby ani po 15 stoletích na mořském dnu neobrostly řasami a korýši, ale vypadaly jako "čisťounké muzejní exempláře.
Blogeři se pozastavují i nad tím, že po tak dlouhém pobytu ve vodě mohl Putin vzít hliněné džbány za ucha, aniž by se okamžitě utrhla.
Premiérův nález prý připomíná jednu sovětskou filmovou komedii, v níž hrdina při rybaření s klientem tajně pod hladinou napichuje na háček předem zakoupenou rybu. Jiní posměváčci si zase rozpomněli na zážitky z četby knížky Lazara Lagina, v níž sovětský pionýr Volka Kostylkov vysvobodí pohádkového džina Chottabyče z hliněného džbánu - a hned si pomyslí na titulky v novinách "Pionýr pomohl vědě!"
Sám premiér poté, co se vynořil z moře u Tamanského poloostrova i s antickým nádobím v rukou, tvrdil, že amfory na něj čekaly na dně už od 6. století.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Reuters, ČTK
12. 8. 2011 11:50

Moskva - Ruský premiér Vladimir Putin se vydal po stopách Indiana Jonese. U někdejší starověké osady Fanagoria se potopil do vln Černého moře - a hned našel dvě antické amfory.

Senzační nález nezůstal bez povšimnutí. Zvlášť proto, že nádoby ani po 15 stoletích na mořském dnu neobrostly řasami a korýši, ale vypadaly jako "čisťounké muzejní exempláře".

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Jeřábek v KHL mění dres, bude hrát za Spartak

Hokejový obránce Jakub Jeřábek mění v Kontinentální lize dres a nově bude hrát za Spartak Moskva. Třicetiletý český reprezentant podepsal s novým klubem roční smlouvu. Spartak o tom informoval na svém webu.

Jeřábek doposud oblékal v KHL pouze dres Viťazu Podolsk, za který odehrál s přestávkou tři sezony. Po ročníku 2016/17 zamířil na dva roky do NHL, poté se ale vrátil zpět do Evropy a hrál opět za Podolsk. V KHL včetně play off odehrál 166 zápasů a nasbíral 81 bodů za 22 branek a 59 asistencí.

"V osobě Jakuba Jeřábka získáváme obránce, který je schopný plnit úkoly v obraně i v útoku. Má zkušenosti z NHL i KHL, je to chytrý a pracovitý hráč, dobrý spoluhráč a vstřícný hokejista," uvedl sportovní ředitel Spartaku Roman Běljajev na adresu účastníka dvou světových šampionátů.

Na nové angažmá se těší i Jeřábek. "V Rusku hraji už několik let a dobře vím, že Spartak je klub s velkou historií a skvělými fanoušky, což je pro mě důležité. Bavil jsem se o Spartaku s kamarády z reprezentace a o klubu jsem slyšel jen dobré věci," řekl Jeřábek. Dodal, že moc dobře ví, že v moskevském klubu úspěšně působili trenér Miloš Říha a brankář Dominik Hašek. "Chtěl bych, aby si fanoušci pamatovali i mě," uvedl plzeňský odchovanec.

Další zprávy