Potápěč čistil potrubí v rybníku, zůstal pod hladinou

ČTK ČTK
7. 10. 2011 17:37
Při práci se uvolnilo bahno a v šachtě vznikl podtlak, který muže nasál a uvěznil
K neštěstí došlo při čištění potrubí v rybníku v Lánech na Rakovnicku.
K neštěstí došlo při čištění potrubí v rybníku v Lánech na Rakovnicku. | Foto: Tomáš Netočný

Lány (Kladensko) - Policejní potápěči vyprostili tělo dvaadvacetiletého muže, který ve čtvrtek zahynul při čištění odpadní roury v rybníku u Lán na Kladensku.

Potápěč podle všeho utonul, když zůstal zaklíněný pod hladinou v několikametrové hloubce.

"Přesné příčiny úmrtí určí až nařízená soudní pitva," uvedl mluvčí rakovnické policie René Černý.

Muž zemřel, jelikož se při práci pod vodou uvolnila masa bahna. "V šachtě, kde se nacházela odpadní roura kvůli tomu vznikl podtlak, který jej nasál dovnitř a uvěznil," popsal Černý.

Neštěstí se stalo v jednom z rybníků v lánské oboře. Policejní potápěči museli práce na vyproštění těla ve čtvrtek kvůli tmě přerušit. Tělo se jim podle Černého podařilo vyprostit až v pátek kolem 14. hodiny.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy