tragédie

V tlačenici při odchodu ze školy v Keni zemřelo nejméně 13 dětí, další jsou zraněné

Žáci základní školy na západě Keni v pondělí při odchodu ze školy ušlapali nejméně 13 svých spolužáků, další desítky studentů utrpěly zranění. Děti se po vyučování znenadání rozutekly a v nastalém zmatku se pošlapaly. Důvod paniky není jasný, úřady ho vyšetřují, informovala agentura AFP.

Neštěstí se stalo na konci školního dne okolo 17:00 místního času (15:00 SEČ). Tlačenice propukla na schodišti třípatrové školy, některé z dětí z nejvyššího patra spadly dolů, uvedl mluvčí keňského Červeného kříže.

Zatímco Červený kříž na twitteru uvedl, že do nemocnice bylo přijato 39 zraněných dětí, organizace poskytující služby první pomoci informovala o více než 50 zraněných, včetně dvou na jednotce intenzivní péče a 37 studentech, kteří už byli propuštěni. Organizace a některá keňská média hovoří o 14 mrtvých.

Jeden z rodičů, jehož dítě školu navštěvuje, z paniky obvinil učitele. "Děti, které přežily, nám řekly, že utekly a pošlapaly se, protože je bili učitelé," uvedla matka, podle které bylo dětem mezi deseti až 12 lety. V Keni jsou tělesné tresty zakázány.

Zdroj: ČTK

Zeman chce ocenit policistu, který zasahoval ve Vejprtech

Prezident Miloš Zeman plánuje udělit na podzim medaili policistovi, který v neděli s nasazením života pomohl obětem požáru ve Vejprtech na Chomutovsku. O tragédii bude v pondělí jednat s premiérem Andrejem Babišem. Uvedl to v pořadu Rádia Frekvence 1 z vysílaném z Lán.

Zdroj: ČTK
Pokračovat