U Lipna vznikla nová turistická lákadla za 60 milionů

ČTK ČTK
30. 9. 2011 17:38
Region nabízí nové sjezdovky, lanovky a cyklistické trasy
Vodní přehrada Lipno
Vodní přehrada Lipno | Foto: ČEZ

České Budějovice - Nové sjezdovky, lanovky nebo cyklistické trasy vznikly za poslední tři roky v okolí lipenské přehrady a rakouské oblasti Mühlviertel jako součást projektu rozvoje přeshraniční turistické destinace.

Náklady na jejich vybudování činily více než 2,4 miliony eur (zhruba 60 milionů korun), řekli novinářům zástupci projektu.

"Tento region má výhodu v tom, že jej turisté mohou využívat po celý rok," uvedl Jiří Vlach, ředitel Regionální rozvojové agentury, která byla jedním z vedoucích partnerů projektu.

Lidé v létě v této oblasti rádi jezdí k lipenskému jezeru, v zimě zase preferují lyžování v rakouském areálu Sternstein, jak řekl Vlach.

Nové tratě přilákaly více turistů

Právě středisko Sternstein v posledních letech zmodernizovalo za finance získané z tohoto projektu sjezdovky a lanovky.

"Novinky a inovované tratě okamžitě přilákaly ve větším počtu místní i zahraniční turisty. Jsme středisko zaměřené především na rodinné lyžování, což právě Češi vítají," uvedl ředitel Sternsteinu Andreas Eckerstorfer.

Areál na rakouské straně Šumavy každoročně v zimě navštěvují desítky tisíc Čechů.

Přeshraniční projekt také mimo jiné spolufinancoval výstavbu cyklotrasy mezi Přední Výtoní na Českokrumlovsku a nejvýše položeným hradem v Česku Vítkovým kamenem.

"Řada turistů, kteří tam míří, se totiž rekrutuje z cyklistů," uvedla starostka Přední Výtoně Regina Houšková. Podle jejích informací letos hrad navštíví přes 30 000 lidí.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy