V rakouském jezeře se utopil potápěč z Česka

ČTK ČTK
5. 7. 2009 12:30
Linec/Praha - V jezeře Vorderer Gosausee v Horním Rakousku se v sobotu utopil potápěč z Česka.

Informaci přinesli v neděli rakouští záchranáři.

Není vyloučené, že potápěč při ponoru použil takovou dýchací směs, která byla pro danou hloubku nevhodná, a mohla ho proto usmrtit.

Čech se ve Vorderer Gosausee potápěl se dvěma dalšími českými potápěči.

Náhlé problémy

Asi ve třicetimetrové hloubce měl komplikace a jeho přátelům se ho nepodařilo dostat včas na hladinu. Jeho tělo vytáhli až záchranáři.

Přesnou příčinu neštěstí by měla stanovit kontrola technického vybavení, jež potápěč používal.

Karel Zámečník, hlavní instruktor z potápěčského klubu Ray Diving, uvedl, že případy, kdy čeští potápěči použijí nevhodnou dýchací směs, jsou velmi vzácné.

Podle něj za tuto chybu zaplatí životem zhruba jeden člověk za rok. Dodal, že nejčastěji jde o potápěče, kteří s ponory do velké hloubky nemají dostatek zkušeností.

Vorderer Gosausee je pro potápěče oblíbeným cílem, protože je v něm velmi průzračná voda. Naposledy se v něm utopili v říjnu loňského roku dva potápěči z Německa.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy