V rakouském jezeře se utopil potápěč z Česka

ČTK ČTK
5. 7. 2009 12:30
Linec/Praha - V jezeře Vorderer Gosausee v Horním Rakousku se v sobotu utopil potápěč z Česka.

Informaci přinesli v neděli rakouští záchranáři.

Není vyloučené, že potápěč při ponoru použil takovou dýchací směs, která byla pro danou hloubku nevhodná, a mohla ho proto usmrtit.

Čech se ve Vorderer Gosausee potápěl se dvěma dalšími českými potápěči.

Náhlé problémy

Asi ve třicetimetrové hloubce měl komplikace a jeho přátelům se ho nepodařilo dostat včas na hladinu. Jeho tělo vytáhli až záchranáři.

Přesnou příčinu neštěstí by měla stanovit kontrola technického vybavení, jež potápěč používal.

Karel Zámečník, hlavní instruktor z potápěčského klubu Ray Diving, uvedl, že případy, kdy čeští potápěči použijí nevhodnou dýchací směs, jsou velmi vzácné.

Podle něj za tuto chybu zaplatí životem zhruba jeden člověk za rok. Dodal, že nejčastěji jde o potápěče, kteří s ponory do velké hloubky nemají dostatek zkušeností.

Vorderer Gosausee je pro potápěče oblíbeným cílem, protože je v něm velmi průzračná voda. Naposledy se v něm utopili v říjnu loňského roku dva potápěči z Německa.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy