Rakousko: Čech se zhroutil po potápění v alpském jezeře

ČTK ČTK
25. 6. 2011 17:14
Po sestupu do hloubky se mužův stav rychle zhoršoval. Musel pro něj vrtulník
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Tomáš Netočný

Vídeň/Mnichov - Český potápěč se v pátek večer zhroutil po ponoru do alpského Atterského jezera (Attersee) v Rakousku.

Rakouská policie informovala, že bylo nutné jedenačtyřicetiletého Čecha přepravit do nemocnice v sousedním Bavorsku.

Potápěč v jezeře absolvoval potápění v pověstné nebezpečné lokalitě Schwarze Brücke, která je vhodná jen pro zkušené sportovce.

Police dále uvedla, že český potápěč podnikl se skupinou sestup do hloubky v pořádku. V hotelu se mu ale pak udělalo špatně, jeho stav se rychle zhoršoval a byl vrtulníkem převezen do nemocnice.

Zdravotní problémy ho už však trápily před výpravou.

Lokalita Schwarze Brücke si v minulých letech vyžádala několik lidských životů. Naposledy tam v dubnu zemřel třiapadesátiletý Němec, jemuž ve čtyřicetimetrové hloubce selhaly plíce.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Svíce u Gottovy vily na Bertramce se na přání rodiny zatím odklízet nebudou

Termín úklidu byl na přání rodiny odložen, zatím není známo na kdy. Lidé začali chodit spontánně k vile 2. října, kdy bylo oznámeno úmrtí osmdesátiletého zpěváka. Místo zaplavili svíčkami, květinami, vzkazy, fotografiemi, plyšáky, balonky a dalšími předměty.

"Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa Nad Bertramkou posouvá, přesný termín zatím není znám. Vše řeší hlavní město Praha přímo s rodinou," napsala mluvčí TSK Lišková.

před 33 minutami

Čínský vývoz i dovoz v září klesly více, než se čekalo, může za to slabší celosvětová poptávka a americká cla

Vývoz z Číny v září klesl více, než se čekalo a dovoz se snížil již pátý měsíc za sebou. Na vývoz má negativní dopad slabší globální poptávka a rostoucí americká cla na čínské zboží. Pokles dovozu pak ukazuje, že domácí poptávka je slabá. Druhá největší ekonomika světa tak bude zřejmě potřebovat další stimulaci ekonomiky, napsala agentura Reuters.

Vývoz ze země se v září podle údajů celního úřadu snížil meziročně o 3,2 procenta, zatímco analytici čekali pokles jen o tři procenta. Dovoz se pak propadl o 8,5 procenta místo očekávaných 5,2 procenta.

Bilance zahraničního obchodu však skončila v přebytku 39,65 miliardy USD (928,2 miliardy korun). V srpnu přebytek činil 34,84 miliardy USD a analytici čekali, že se sníží na 33,3 miliardy USD. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy