V Mexiku sestřelili policejní vrtulník, úřady viní za smrt čtyř lidí místní gang

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
7. 9. 2016 17:52
Patrně členové místního zločineckého gangu sestřelili policejní vrtulník v západní části Mexika a způsobili smrt čtyř lidí na palubě. Informovala o tom ve středu agentura AFP, podle níž úřady hypotézu o sestřelení stroje dosud oficiálně nepotvrdily. Drogové kartely na letadla bezpečnostních složek však už v minulosti několikrát útočily.
Mexická policie.
Mexická policie. | Foto: Reuters

Mexiko - V zemědělské oblasti západomexického státu Michoacán se v úterý zřítil policejní vrtulník s pěti lidmi na palubě. Čtyři z nich zahynuli, jeden z policistů s těžkými zraněními přežil.

Úřady zatím útok oficiálně nepotvrdily, patrně za ním ale stál místní zločinecký gang.

V letounu cestovali čtyři policisté a pilot. Policisté letěli do obtížně přístupné oblasti řešit případ vydírání jednoho z místních rolníků zločineckou bandou.

Guvernér Michoacánu Silvano Aureoles nejprve na Twitteru oznámil, že pád byl dílem této kriminální skupiny, později v rozhovoru s místní televizí však zvolil opatrnější tón a prohlásil, že pro potvrzení této teze je nutno počkat na výsledky vyšetřování. Jasno by do případu mohl vnést čtvrtý policista na palubě, který pád s těžkými zraněními přežil.

"V boji proti trestné činnosti neuděláme jediný krok zpět," napsal guvernér na Twitteru a kondoloval příbuzným.

Zločinci za použití raket na vrtulníky bezpečnostních složek zaútočili už několikrát. Při posledním známém incidentu tohoto druhu zahynulo loni ve státě Jalisco sedm vojáků a policista, a to ve stroji, který sestřelil kartel Nueva Generación.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy