pilot

Nedaleko Znojma havaroval kluzák, pilot je těžce zraněný

Nedaleko Znojma havaroval v neděli odpoledne kluzák, dopadl mimo zástavbu. Hasiči vyprostili z poškozené kabiny pilota, nyní je v péči záchranářů, řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Nehoda se stala poblíž Derflic, které jsou místní částí Znojma. Záchranáři vyslali na místo sanitku i vrtulník. Podle mluvčí záchranky Michaely Bothové byl pilot při vědomí. "S podezřením na těžké zranění jsme jej letecky transportovali do nemocnice," uvedla Bothová.

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

Na pole mezi obcemi Olšany u Prostějova a Lutín se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. "Třiapadesátiletý pilot cizí státní příslušnosti pád stroje startujícího v zahraničí nepřežil," uvedl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek s tím, že pilot v letadle cestoval sám. Příčiny a okolnosti budou vyšetřovat prostějovští kriminalisté ve spolupráci s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. V Olomouckém kraji jde za poslední týden o druhou nehodu ultralehkého letadla. Minulý čtvrtek ultralight havaroval na Šumpersku.

Zdroj: ČTK
Pokračovat