vrtulník

Při pádu vrtulníku v Kolumbii zemřelo nejméně devět vojáků

Nejméně devět vojáků zemřelo a dalších šest bylo zraněno poté, co se v jihovýchodní Kolumbii během vojenské operace proti povstalcům zřítil armádní vrtulník. Podle agentury Reuters o tom informoval prezident Iván Duque s tím, že dva vojáci se stále pohřešují. Pád stroje prezident označil za nehodu.

"Bylo nalezeno devět těl," řekl Duque v televizním vystoupení. "Je to složitý okamžik. Jsme si vědomi hrdinství, které ukázali naši vojáci a policisté, aby nám přinesli klid v mysli," dodal.

Armáda dříve sdělila, že na palubě vrtulníku UH-60 Black Hawk bylo v době jeho pádu 17 vojáků, z nichž "šest bylo zraněno a dalších 11 zmizelo". Později podle agentury DPA doplnila, že se stroj zřítil ve chvíli, kdy z něj vojáci slaňovali na zem.

Zdroj: ČTK

Armáda našla v Jónském moři trosky zmizelého kanadského vrtulníku, na palubě bylo šest lidí

V Jónském moři mezi Řeckem a Itálií se ve čtvrtek ráno našly trosky vrtulníku kanadské armády, který zmizel ve středu, kdy se účastnil vojenské operace NATO. Informovala o tom agentura AFP. Na palubě helikoptéry bylo podle ní šest lidí, o jejich osudu se zatím zprávy nezmiňují.

"Trosky vrtulníku se našly v oblasti, která je pod italskou kontrolou," sdělil AFP zdroj řecké armády. Řecko podle něj vyslalo vrtulník vojenského námořnictva, aby se podílel na záchranné operaci.

Fregata kanadského námořnictva HMCS Fredericton ztratila kontakt s vrtulníkem typu Sikorsky CH-148 Cyclone v době, kdy byl nad mezinárodními vodami, asi 80 kilometrů západně od řeckého ostrova Kefalonia.

Helikoptéra se účastnila hlídkovací operace Severoatlantické aliance, do které se podle AFP zapojilo kromě Kanady, Řecka a Itálie také Turecko.

Zdroj: ČTK

Při nehodě vrtulníku ve Francii zemřeli tři záchranáři. Pomáhali v oblasti postižené záplavami

Při nehodě vrtulníku poblíž Marseille zahynuli tři záchranáři, kteří pomáhali v oblasti postižené záplavami na jihu Francie. Informovala o tom v pondělí agentura AFP s odvoláním na prohlášení francouzského ministerstva vnitra.

Rádiový i radarový kontakt s helikoptérou typu EC145 byl přerušen v neděli v noci, když se vrtulník během průzkumného a záchranného letu pohyboval v departementu Var. Tři mrtvá těla byla objevena kolem 1:30 nedaleko města Rove, uvedli francouzský ministr vnitra Christophe Castaner a jeho náměstek Laurent Nuñez. Příčina nehody vrtulníku se vyšetřuje.

Záplavy si v neděli vyžádaly dvě oběti na Francouzské riviéře, kterou zasáhly silné přívalové srážky. Za celý týden zemřelo při výkyvech počasí již šest lidí.

Zdroj: ČTK

Při pádu vrtulníku v Afghánistánu zemřeli dva američtí vojáci

Při pádu vrtulníku v Afghánistánu přišli o život dva příslušníci armády Spojených států. S odvoláním na sdělení amerických sil v Afghánistánu o tom dnes informovala agentura AP.

Příčina pádu vrtulníku se podle armády stále vyšetřuje, podle předběžné vyšetřovací zprávy ale nehodu nezpůsobila nepřátelská palba.

Jména obětí nehody budou v souladu s pravidly amerického ministerstva obrany podle AP zveřejněna v dalších 24 hodinách. Opatření má umožnit, aby o úmrtích byly informovány rodiny obětí.

Pokračovat