Zločinecký gang sestřelil v Mexiku policejní vrtulník, zemřeli čtyři lidé

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 7. 9. 2016 10:06
Mexická policie přišla u města Apatzingán ve státě Michoacán o vrtulník. Zřejmě ho sestřelili členové drogového kartelu, informovala CNN s odvoláním na guvernéra státu Silvana Aureolese. Pilot a tři policisté na palubě zemřeli, jeden strážce zákona vyvázl se zraněním. Cílem letecké operace bylo zadržení vůdců místních zločineckých gangů.
Sestřelení policejního vrtulníku v Mexiku.
Sestřelení policejního vrtulníku v Mexiku. | Foto: Twitter, Quadratín

Mexico City - Při střelbě na policejní vrtulník ve státě Michoacán zemřeli tři policisté a pilot. Další strážník utrpěl zranění.

Stroj zřejmě sestřelili příslušníci některého z místních drogových gangů, proti kterým byla operace namířena.

Vrtulník se při policejní operaci nacházel v těžko dostupné oblasti nedaleko města Apatzingán na západě Mexika. Případ nyní vyšetřuje policie, uvedla CNN.

K obdobnému případu došlo v Mexiku už v roce 2015, kdy byl sestřelen vrtulník zasahující proti zdejšímu kartelu. Tehdy zahynulo šest vojáků.

Michoacán patří k jednomu z hlavních center drogových gangů. Boje mezi místními kartely a policisty jsou tu téměř na denním pořádku.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy