Trumpova dcera Ivanka bude mít důležitou roli v americké vládě, sdělil zdroj americké televizi

ČTK ČTK
15. 12. 2016 16:22
Nejmenovaný zdroj pro CNN uvedl, že Ivanka, dcera z Trumpova bývalého manželství s Češkou Ivanou Trumpovou, bude nejspíše mimo jiné rovněž působit jako otcova poradkyně v záležitostech nejrůznějšího druhu – od záležitostí mateřské dovolené až po klimatické změny. K tomu převezme i část úkolů, které běžně připadají první dámě.
Donald Trump s dcerou Ivankou.
Donald Trump s dcerou Ivankou. | Foto: Reuters

Washington – Ivanka Trumpová, dcera budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa, bude nejspíše zastávat důležité funkce v úřadu svého otce. Některé z nich zahrnují i úlohy, které běžně připadají první dámě, uvedla na svém webu televize CNN s tím, že Trump s manželkou Melanií i tak v Bílém domě počítá.

Nejmenovaný zdroj pro CNN uvedl, že Ivanka, dcera z Trumpova bývalého manželství s Češkou Ivanou Trumpovou, bude nejspíše mimo jiné rovněž působit jako otcova poradkyně v záležitostech nejrůznějšího druhu – od záležitostí mateřské dovolené až po klimatické změny. "Ohledně Ivančiny role nepadla žádná rozhodnutí," řekla CNN Trumpova mluvčí.

Funkce Ivančina manžela Jareda Kushnera rovněž zatím nebyla určena. Údajně se však očekává, že se s Trumpem odstěhují do Washingtonu a budou s ním úzce spolupracovat ve vládě. Manželský pár strávil neděli hledáním obydlí ve washingtonské čtvrti Georgetown.

Donald mladší a Eric, dva Trumpovi synové, se podle slov příštího prezidenta rovněž zapojí do administrativy. Podrobnosti o dosazování členů své rodiny do úřadu však Trump zatím nechce prozradit.

CNN rovněž upozorňuje na federální zákon proti nepotismu, tedy protežování příbuzných na lukrativní posty. Ten se vztahuje i na Kushnera, který není Trumpovým pokrevním příbuzným. Mezerou v zákoně je však prohlášení, že viníci "nejsou oprávněni pobírat plat" od federální vlády. Podle CNN se tak dá očekávat, že Trumpovi příbuzní budou funkce i přesto vykonávat, jen za to nebudou placeni.

Trump nedávno odložil tiskovou konferenci, na které měl vysvětlit, jak se chce jakožto prezident vyhnout střetu zájmů. Konference se původně měla konat v úterý, odložená byla na leden před Trumpovou inaugurací.

 

Právě se děje

Další zprávy