Trumpova dcera Ivanka bude mít důležitou roli v americké vládě, sdělil zdroj americké televizi

ČTK ČTK
15. 12. 2016 16:22
Nejmenovaný zdroj pro CNN uvedl, že Ivanka, dcera z Trumpova bývalého manželství s Češkou Ivanou Trumpovou, bude nejspíše mimo jiné rovněž působit jako otcova poradkyně v záležitostech nejrůznějšího druhu – od záležitostí mateřské dovolené až po klimatické změny. K tomu převezme i část úkolů, které běžně připadají první dámě.
Donald Trump s dcerou Ivankou.
Donald Trump s dcerou Ivankou. | Foto: Reuters

Washington – Ivanka Trumpová, dcera budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa, bude nejspíše zastávat důležité funkce v úřadu svého otce. Některé z nich zahrnují i úlohy, které běžně připadají první dámě, uvedla na svém webu televize CNN s tím, že Trump s manželkou Melanií i tak v Bílém domě počítá.

Nejmenovaný zdroj pro CNN uvedl, že Ivanka, dcera z Trumpova bývalého manželství s Češkou Ivanou Trumpovou, bude nejspíše mimo jiné rovněž působit jako otcova poradkyně v záležitostech nejrůznějšího druhu – od záležitostí mateřské dovolené až po klimatické změny. "Ohledně Ivančiny role nepadla žádná rozhodnutí," řekla CNN Trumpova mluvčí.

Funkce Ivančina manžela Jareda Kushnera rovněž zatím nebyla určena. Údajně se však očekává, že se s Trumpem odstěhují do Washingtonu a budou s ním úzce spolupracovat ve vládě. Manželský pár strávil neděli hledáním obydlí ve washingtonské čtvrti Georgetown.

Donald mladší a Eric, dva Trumpovi synové, se podle slov příštího prezidenta rovněž zapojí do administrativy. Podrobnosti o dosazování členů své rodiny do úřadu však Trump zatím nechce prozradit.

CNN rovněž upozorňuje na federální zákon proti nepotismu, tedy protežování příbuzných na lukrativní posty. Ten se vztahuje i na Kushnera, který není Trumpovým pokrevním příbuzným. Mezerou v zákoně je však prohlášení, že viníci "nejsou oprávněni pobírat plat" od federální vlády. Podle CNN se tak dá očekávat, že Trumpovi příbuzní budou funkce i přesto vykonávat, jen za to nebudou placeni.

Trump nedávno odložil tiskovou konferenci, na které měl vysvětlit, jak se chce jakožto prezident vyhnout střetu zájmů. Konference se původně měla konat v úterý, odložená byla na leden před Trumpovou inaugurací.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy