Při dvou útocích v Bagdádu bylo zabito 25 lidí, další čtyři desítky jsou zraněny

ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 7. 2016 15:19
Při dvou útocích v Bagdádu bylo dnes zabito nejméně 25 lidí, dalších 42 jich bylo zraněno. Oznámily to tamní policejní a zdravotnické zdroje. V Iráku již od začátku července zemřelo při útocích teroristů přes 300 lidí. Nejméně 14 mrtvých a 31 zraněných má dnes na kontě pěší sebevražedný atentátník, který se odpálil u jednoho z rušných kontrolních policejních stanovišť u vstupu do šíitské čtvrti Kázimíja. Podle nejmenovaného policejního důstojníka, kterého citovala agentura AP, zabil nejméně deset civilistů a čtyři policisty.Tři další civilisté zahynuli a 11 utrpělo zranění při výbuchu nálože na venkovním tržišti ve čtvrti Abú Ghrajb.
Ilustační foto.
Ilustační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 40 minutami

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rusko je ochotné prodloužit odzbrojovací smlouvu s USA bez podmínek

Ruská federace je připravena bez jakýchkoliv podmínek a diskusí prodloužit smlouvu se Spojenými státy o omezení strategických útočných zbraní (START). Prohlásil to ve čtvrtek prezident Vladimir Putin při poradě o vojenských záležitostech.

Smlouva START, jejíž obnovenou podobu podepsali v roce 2010 v Praze prezidenti USA a Ruska Barack Obama a Dmitrij Medveděv, je poslední platnou odzbrojovací smlouvu mezi oběma jadernými velmocemi. Platnost smlouvy vyprší 5. února 2021, může být ale prodloužena o pět let. "Rusko je připraveno neprodleně, co možná nejrychleji, do konce letošního roku, bez jakýchkoliv předběžných podmínek smlouvu prodloužit," prohlásil Putin podle agentury Interfax.

Zdroj: ČTK
Další zprávy