Řecko se příští týden otevře turistům, podmínkou je test nebo potvrzení o očkování

ČTK ČTK
15. 4. 2021 19:24
Řecko chce od příštího týdne otevřít své hranice pro turisty z evropských zemí, kteří předloží osvědčení o očkování proti covidu-19. Očkovaní návštěvníci nebudou muset mít negativní test na koronavirus a vyhnou se jinak povinné sedmidenní karanténě, uvedla ve čtvrtek podle agentury AFP mluvčí vlády Aristotelia Peloniová. Do karantény nebudou muset ani návštěvníci s negativním testem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Jihoevropská země se snaží ulehčit cestování s ohledem na turistický průmysl, který pandemie těžce zasáhla. Loni tržby v turistickém sektoru kvůli nejrůznějším restrikcím meziročně klesly o tři čtvrtiny.

Podle Peloniové bude Řecko nový systém zatím testovat. Spadat do něj budou turisté "z evropských a několika dalších zemí", konkrétněji to vláda neupřesnila. Agentura Bloomberg uvedla, že kromě zemí EU mají nová pravidla platit také pro návštěvníky z Británie, USA, Srbska a Spojených arabských emirátů.

Cesty do Řecka budou možné i s negativním PCR testem na koronavirus, pro všechny turisty ale budou platit omezení, kterými se aktuálně řídí místní obyvatelé, což je mimo jiné zákaz cestování mezi regiony.

Řecko nyní denně hlásí zhruba 2000 až 4000 nových případů nákazy koronavirem, což je vyšší číslo, než když vláda loni v listopadu vyhlásila uzávěru, uvedla agentura AFP. Obchody se v zemi otevřely začátkem měsíce, restaurace ale zůstanou mimo provoz až do května. Turistická sezóna začne 14. května.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 29 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena a také muž převezený do nemocnice

Po sobotní střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili s těžkým zraněním do nemocnice, řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v sobotu odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy