Při střelbě v obchodním centru v USA zahynul ozbrojený muž

ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 12. 2015 0:00
Jedna osoba dnes přišla o život při střelbě v obchodním domě ve městě Charlotte v Severní Karolíně. Pracovníci ochranky v přeplněném nákupním centru údajně zareagovali na hádku a rvačku mezi dvěma osobami. "Byl tam ozbrojený subjekt, který byl střelen během hádky a zdravotníky prohlášen za mrtvého. Žádný policista během střelby neutrpěl zranění," uvedl policejní mluvčí Keith Trietley. Žádné další detaily o incidentu ale policie nezveřejnila.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Charlotte - Při střelbě v obchodním domě ve městě Charlotte v Severní Karolíně zahynul ozbrojený muž. Pracovníci ochranky v přeplněném nákupním centru údajně zareagovali na hádku a rvačku mezi dvěma osobami. Jedna osoba utrpěla střelné zranění a následně ji lékaři, kteří na místo dorazili, prohlásili za mrtvou, uvedla agentura AP.

"Byl tam ozbrojený subjekt, který byl střelen během hádky a zdravotníky prohlášen za mrtvého. Žádný policista během střelby neutrpěl zranění," uvedl policejní mluvčí Keith Trietley. Žádné další detaily o incidentu ale policie nezveřejnila.

Jeden ze svědků popsal, že slyšel několik výstřelů a lidé v tlačenici začali prchat z nákupního centra. "Myslím, že to je šílené, co se tady děje," popsal Donald Campbell pro místní televizní stanici.

Podle jiných svědků se dva muži dostali do sporu poblíž obchodu s botami a jeden druhého postřelil. Následně zasáhla policie a muže se zbraní střelila. Nejméně dva další lidé utrpěli lehčí zranění, když v panice kvůli střelbě utíkali z obchodního domu.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy