Vraždící děti v USA. Chlapec zastřelil holčičku kvůli štěněti. Klučina zastřelil bratra, prý omylem

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 10. 2015 21:58
Školáka policie obvinila z vraždy prvního stupně.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Archiv Aktuálně.cz

New York  - Policie v americkém státě Tennessee v úterý obvinila z vraždy jedenáctiletého chlapce, který puškou svého otce zastřelil osmileté děvče ze sousedství. Podle policie ve městě White Pine oběť odmítla střelci ukázat své štěně.

Šerif okresu Jefferson Bud McCoig novinářům sdělil, že chlapec střílel ze svého domu, když si děvče hrálo s psíkem nedaleko a odmítlo mu štěně ukázat. O motivech činu odmítá policie podle agentury AP spekulovat.

Tragická událost se stala v místě, kde se všechny děti vzájemně znají a hrají si spolu. Vzhledem k věku vraha a jeho oběti policie další podrobnosti novinářům nesdělila.

K další tragédii došlo rovněž v úterý ve východním Ohiu, kde jedenáctiletý hoch zastřelil svého o rok staršího bratra. Výstřel byl podle policie náhodný, zbraň spustila v okamžiku, kdy si jí mladší z bratrů prohlížel. Starší chlapec byl zasažen do hlavy a na místě zemřel. Policie nevznesla žádné obvinění.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Thermal dostane kvůli pandemii dalších 300 milionů korun, schválila vláda

Základní kapitál karlovarského hotelu Thermal stoupne o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun. Návrh ministerstva financí (MF) v pondělí schválila vláda, uvedla na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Důvodem navýšení je podle dřívějšího vyjádření MF propad tržeb kvůli pandemii, růst cen stavebních prací a neočekávané náklady spojené s modernizací hotelu - jako například potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí. Zvýšení základního kapitálu se uskuteční upsáním nových akcií. Akcionářská práva státu v hotelu vykonává MF.

"Cílem navrhovaného kapitálového posílení Thermal je primárně zajistit, aby společnost mohla realizovat zamýšlené investice a aby zabránila riziku vrácení poskytnutých investičních prostředků (dotace a úvěr od SFŽP), neboť již v polovině roku 2021 dochází k plnému dočerpání prostředků pocházejících ze zatím posledního vkladu do základního kapitálu společnosti," uvádí materiál.

Schillerová již dříve upozornila, že jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu a areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. "Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016," uvedla. Podle ní je vzhledem k investičnímu plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy zvýšení základního kapitálu jediný možný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy