Další útok na univerzitě. Střelec v Arizoně zabil jednoho člověka, další tři zranil

ČTK ČTK
9. 10. 2015 14:35
Jednoho mrtvého a tři zraněné si v noci na pátek vyžádala střelba v areálu Arizonské univerzity na jihozápadě Spojených států. Univerzita v průběhu noci studenty po Twitteru nejprve nabádala, aby neopouštěli své pokoje. Už v časných ranních hodinách pak vyslala zprávu: "Potvrzené informace: čtyři oběti - jeden mrtvý, tři zranění. Střelec je ve vazbě. Situace se stabilizovala. Kampus už není uzavřen." Incident se stal pouhý týden po několikanásobné vraždě na jiné americké vysoké škole, kde útočník pozabíjel devět lidí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 13 minutami

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy