Na jihu Itálie zemřela kvůli záplavám žena se synem, druhé dítě se pohřešuje

ČTK ČTK
5. 10. 2018 19:17
Žena vezla obě děti autem od prarodičů, před neštěstím volala manželovi a snažila se přivolat pomoc.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Řím - Při záplavách, které v jihoitalském regionu Kalábrie vyvolal ve čtvrtek prudký déšť, se utopila 30letá žena a její sedmiletý syn. O nalezení jejich těl informoval list La Stampa. Další, teprve dvouletý syn, který jel v autě s nimi, se pohřešuje a pátrají po něm záchranáři.

Špatné počasí sužuje celý italský jih, na většině jeho území se ruší lety. Nejsilněji lijáky zasáhly Kalábrii, špičku "italské boty", a zejména město Lamezia Terme. Guvernér regionu žádá vládu, aby zde vyhlásila mimořádný stav.

V provincii Catanzaro, kde leží i město Lamezia Terme, napršelo za 24 hodin 300 až 370 mililitrů vody. Ve čtvrtek zde hasiči provedli 80 záchranných akcí a 138 dalších ve dvou přiléhajících regionech. Do operací byly zapojeny helikoptéry.

Hasiči našli těla ženy a jednoho z chlapců v pátek. Matka ve čtvrtek vyzvedla chlapce u prarodičů a jela s nimi domů. Záchranáři vůz našli v pátek ráno. Měl zapnutá světla, ale nikdo v něm nebyl. Po několika hodinách narazili hasiči v rozvodněném toku i na těla, která byla kilometr od sebe. Žena před neštěstím volala manželovi a snažila se přivolat pomoc.

Italský úřad civilní ochrany vyhlásil nejvyšší pohotovost v regionu Kalábrie a na sobotu jej předpovídá i na západním pobřeží Apulie, tedy na západní straně podpatku "italské boty". Druhý nejvyšší stupeň pohotovosti úřad na sobotu vyhlásil v podstatě v celé nejjižnější části Apeninského poloostrova - ve zbytku Apulie, Kalábrii a Basilikátě.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy