Na jihu Itálie zemřela kvůli záplavám žena se synem, druhé dítě se pohřešuje

ČTK ČTK
5. 10. 2018 19:17
Žena vezla obě děti autem od prarodičů, před neštěstím volala manželovi a snažila se přivolat pomoc.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Řím - Při záplavách, které v jihoitalském regionu Kalábrie vyvolal ve čtvrtek prudký déšť, se utopila 30letá žena a její sedmiletý syn. O nalezení jejich těl informoval list La Stampa. Další, teprve dvouletý syn, který jel v autě s nimi, se pohřešuje a pátrají po něm záchranáři.

Špatné počasí sužuje celý italský jih, na většině jeho území se ruší lety. Nejsilněji lijáky zasáhly Kalábrii, špičku "italské boty", a zejména město Lamezia Terme. Guvernér regionu žádá vládu, aby zde vyhlásila mimořádný stav.

V provincii Catanzaro, kde leží i město Lamezia Terme, napršelo za 24 hodin 300 až 370 mililitrů vody. Ve čtvrtek zde hasiči provedli 80 záchranných akcí a 138 dalších ve dvou přiléhajících regionech. Do operací byly zapojeny helikoptéry.

Hasiči našli těla ženy a jednoho z chlapců v pátek. Matka ve čtvrtek vyzvedla chlapce u prarodičů a jela s nimi domů. Záchranáři vůz našli v pátek ráno. Měl zapnutá světla, ale nikdo v něm nebyl. Po několika hodinách narazili hasiči v rozvodněném toku i na těla, která byla kilometr od sebe. Žena před neštěstím volala manželovi a snažila se přivolat pomoc.

Italský úřad civilní ochrany vyhlásil nejvyšší pohotovost v regionu Kalábrie a na sobotu jej předpovídá i na západním pobřeží Apulie, tedy na západní straně podpatku "italské boty". Druhý nejvyšší stupeň pohotovosti úřad na sobotu vyhlásil v podstatě v celé nejjižnější části Apeninského poloostrova - ve zbytku Apulie, Kalábrii a Basilikátě.

 

Právě se děje

Další zprávy