Kalifornií postupují ničivé požáry, hasiči evakuovali desítky domů

ČTK ČTK
8. 8. 2016 11:34
Jižní Kalifornie bojuje s rychle se šířícími plameny v blízkosti velké vodní nádrže Silverwood Lake. Požár propukl v neděli odpoledne a hasiči evakuovali již několik desítek domů. Příčina požáru zatím není jasná.
Rozsáhlý požár v jižní Kalifornii.
Rozsáhlý požár v jižní Kalifornii. | Foto: Reuters

Los Angeles - Od nedělního odpoledne zmítá jižní Kalifornií rozsáhlý požár. Během několika hodin se rozšířil na plochu pěti kilometrů čtverečních ve vzdálenosti zhruba 80 kilometrů východně od Los Angeles.

Požár u vodní nádrže Silverwood Lake.
Požár u vodní nádrže Silverwood Lake. | Foto: Reuters

Požár zuří v blízkosti velké vodní nádrže Silverwood Lake v horské oblasti San Bernardino. Jeho příčina zatím není objasněna. Mluvčí lesů v San Bernardinu Lyn Sielietová řekla, že hoří na místě, kde se nachází několik farem a statků.

Hasiči se snaží dostat oheň pod kontrolu.
Hasiči se snaží dostat oheň pod kontrolu. | Foto: Reuters

Kvůli požáru američtí hasiči evakuovali lidi z několika desítek domů. Ti se nyní nachází v náhradním ubytování v pouštním městě Hesperia.

Plameny se rychle šíří dál.
Plameny se rychle šíří dál. | Foto: Reuters

Mluvčí lesní správy z kraje, který slouží k rekreačním účelům, Robert Taylor řekl, že čerstvý vítr o rychlosti 20 mil (32 kilometrů) v hodině žene kouř k severu směrem k poušti Mojave. Úřady upozornily, že se kvůli ohni může zhoršit kvalita ovzduší a koncentrace nebezpečných látek může dosáhnout vysokých hodnot.

Hasiči zápasí s plameny již od nedělního odpoledne.
Hasiči zápasí s plameny již od nedělního odpoledne. | Foto: Reuters

Kalifornie bojuje s lesními požáry od července, kdy kvůli nim bylo nutno uzavřít několik místních přírodních parků. V oblasti města Carmel-by-the-Sea, ležícím jižně od San Franciska, nasadili na boj s plameny 4300 hasičů, avšak jejich práci komplikovalo extrémní horko a hornatý terén. 

 

Právě se děje

Další zprávy