Islamisté sťali dalšího zajatce, třicetiletého Chorvata

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 12. 8. 2015 14:46
Otec dvou dětí se na nedávném videozáznamu identifikoval jako Tomislav Salopek. Za jeho údajným zabitím stojí ozbrojenci ze skupiny Sinajská provincie, kteří se hlásí k Islámskému státu.

Káhira - Egyptští přívrženci Islámského státu (IS) ve středu oznámili, že zavraždili zadržovaného muže z Chorvatska. Na internetu se objevila i fotografie zobrazující tělo s useknutou hlavou.

Třicetiletý otec dvou dětí, který se na nedávném videozáznamu identifikoval jako Tomislav Salopek, v Egyptě pracoval pro francouzskou ropnou společnost. Radikálové ho unesli 22. července.

Egyptské a chorvatské úřady informace o jeho smrti prověřují. "Tuto zprávu jsme viděli na internetu, nyní ji prověřujeme. "Pokud se nám potvrdí, že je skutečně pravdivá, budeme o tom média informovat," řekl podle agentury Reuters mluvčí egyptského ministerstva vnitra.

Islamisté už předem pohrozili, že pokud Egypt z vězení nepropustí "blíže nespecifikované" muslimské ženy, Salopka do dvou dnů zabijí, připomněl The Independent.

Agentura AP napsala, že u zveřejněného snímku Chorvata je text, že byl zabit "kvůli účasti jeho země ve válce proti Islámskému státu".

Za údajným zabitím rukojmího stojí ozbrojenci ze skupiny Sinajská provincie. Pod tímto názvem se skrývá skupina Ansar Bajt al-Makdis, která působí na Sinajském poloostrově již řadu let. Nedávno se ale přihlásila k organizaci Islámský stát, jež za uplynulý rok obsadila rozsáhlá území v Iráku a Sýrii, a změnila si jméno, připomněla ČTK.

 

Právě se děje

Další zprávy