radikální islamisté

Při útoku islamistů v Nigeru zahynulo nejméně 28 lidí

Ozbrojenci patřící k islamistické teroristické skupině Boko Haram zabili o víkendu na jihovýchodě Nigeru nejméně 28 lidí. Podle agentury AP to dnes oznámila nigerská vláda.

Při útoku ve městě Toumour v noci ze soboty na neděli zapálili ozbrojenci tržnici a domy a začali střílet na kohokoliv, kdo se pokusil uprchnout, uvedla vláda v Niamey.

Podle Issy Lemineho, guvernéra regionu Diffa, zůstaly po přepadu islamistů zničené stovky obydlí. "Mezi obyvatelstvem momentálně panuje chaos, schovávají se v buši nebo přilehlých vesnicích," řekl s tím, že mezi mrtvými jsou i ti, kteří se na útěku utopili při pokusu přeplavat vodní plochu.

Zdroj: ČTK

Radikálové v Nigérii zaútočili na dvou místech, zabili nejméně 60 lidí

Při dvou útocích islamistických ozbrojenců v severovýchodní Nigérii v sobotu přišlo o život nejméně 20 vojáků a přes 40 civilistů. S odvoláním na místní obyvatele a bojovníka občanské milice o tom informovala agentura Reuters. Útoky, které se odehrály v oblastech Monguno a Nganzai ve státě Borno, se staly jen několik dní poté, co ozbrojenci zabili nejméně 69 lidí ve vesnici Gubio, která se nachází ve stejném státě.

Dva humanitární pracovníci a tři místní obyvatelé uvedli, že ozbrojenci s těžkými zbraněmi přijeli do Monguna, kde sídlí mezinárodní nevládní humanitární organizace, kolem 11:00 místního času. Na místě porazili bezpečnostní složky, utrpěli přitom menší ztráty, ale zabili přes 20 vojáků. Při přestřelce byly podle zdrojů zraněny stovky civilistů.

Zhruba ve stejnou dobu v sobotu ozbrojenci přijeli do Nganzai, uvedli dva místní obyvatelé a bojovník místní civilní obrany Civilian Joint Task Force (CJTF). Na místo, kde následně zabili přes 40 civilistů, podle zdrojů islamisté přijeli v pickupech a na motocyklech.

Zdroj: ČTK
Pokračovat