Nová česká hra na mobily sbírá peníze na dětské uprchlíky. Pes husky v ní zachraňuje štěňata

Nová hra Husky: The Savior přibližuje lidem na Západě život dětí, které musí žít ve válkou sužovaných zemích.
Husky The Savior. Charitativní mobilní hra na podporu dětí zasažených válkou v Sýrii | Video: ADRA

Praha - Čeští tvůrci her pro mobilní telefony se rozhodli pomoci dětem, které z jejich domovů vyhnala válka v Sýrii. Ve spolupráci s humanitární organizací ADRA v pondělí vydají hru Husky: The Savior. Každý, kdo si ji ve svém mobilu zahraje, pomůže získat peníze pro dětské uprchlíky.

Charitativní hra Husky: The Savior od organizace ADRA.
Charitativní hra Husky: The Savior od organizace ADRA. | Foto: ADRA

"Většina zisku půjde na podporu vzdělávacích projektů pro syrské děti v Libanonu," říká ředitel české pobočky ADRA Radomír Špinka.

Pracovníci jeho organizace v Libanonu pomáhají dětem, které do této země utekly kvůli občanské válce v Sýrii. Organizují pro ně například školní výuku nebo psychologickou pomoc.

V chystané hře pes z plemene husky zachraňuje ztracená štěňata. Když hráč přijde o "život", může se do hry vrátit například zhlédnutím reklamy - což zároveň generuje příspěvek na pomoc syrským dětem. Dalším způsobem pomoci je dobrovolný nákup "měny", která se ve hře používá.

Hru vyvinul tým kolem herního designéra Šimona Pánka. "Všichni víme, co se děje v Sýrii, přesto nejsme schopni to zastavit," popsal Pánek, proč se do projektu pustil.

Zájemci si můžou hru zdarma stáhnout do svých chytrých mobilů a tabletů s operačním systémem Android nebo iOS.

Syrské děti v uprchlickém táboře v Libanonu.
Syrské děti v uprchlickém táboře v Libanonu. | Foto: ADRA
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Cisternová loď řízená českým kapitánem poškodila most v nizozemském Groningenu

Cisternová loď, kterou řídil 59letý český kapitán, narazila do důležitého mostu v nizozemském Groningenu. Nikomu se nic nestalo, ale škody na mostě jsou podle zástupců města velké.

Policie českého kapitána zadržela. Testy ukázaly, že nepožil alkohol, ani si nevzal žádní drogy. Čelí podezření, že nemá dostatečné schopnosti k řízení lodi.

Svědci nehody, která se stala v noci na sobotu, vypověděli, že slyšeli hlasitou ránu. V té době most zrovna nepřejíždělo žádné auto, jen jeden řidič mopedu. Náraz lodi ho vyděsil.

Vyšetřování nehody bude pokračovat i v příštích dnech. Cisternová loď Bodensee je 110 metrů dlouhá a pluje pod německou vlajkou. Podle policie na ní nebyly žádné technické závady. Se čtyřčlennou posádkou plula ze Štrasburku do nizozemského Delfzijlu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy